НАК “Нафтогаз України” наполягає на вжитті негайних заходів щодо недопущення обмеження постачання газу в Україну

Сьогоді НАК “Нафтогаз України” надіслала телеграму на ім’я заступника голови правління ВАТ “Газпром” Олександра Рязанова. У телеграмі зазначається, що заява російської сторони щодо зміни умов постачання природного газу в Україну викликала подив, враховуючи позитивні кроки у стосунках між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” з питань виконання умов довготермінового контракту щодо транзиту природного газу територією України, які зафіксовані у протоколі переговорів від 28-29 червня 2005 року. НАК “Нафтогаз України” наполягає на вжитті негайних заходів з метою недопущення обмеження постачання газу в Україну в рахунок оплати послуг з транзиту.


Вказані в телеграмі “Газпрому” об’єми постачання газу в Україну в липні 2005 р повністю відповідають об’ємам, які передбачені контрактом. Однак незрозумілою є позиція російської сторони щодо обмеження в другому півріччі 2005 р обсягів постачання природного газу всього до 1,1 млрд. куб м в рахунок оплати послуг за транзит. Таке обмеження може спричинити необхідність відповідного недопостачання природного газу європейським споживачам.


Довідка: 30 червня до НАК “Нафтогаз України” надійшла телеграма від ВАТ “Газпром”, в якій узгоджуються обсяги постачання російського природного газу на територію України в липні поточного року з метою подальшого транспортування українською територією. Відповідно до чинних угод, такі телеграми надсилаються російською стороною щомісяця. Вищезазначена телеграма містить додатковий абзац, в якому вказано, що “Газпром” має наміри поставити в Україну до 1,1 млрд. куб м природного газу як оплату транзитних послуг в другому півріччі 2005 року.


Таким чином, російська сторона заявила про наміри зарахувати в якості оплати за транзит 7,8 млрд. куб м газу, який належить “Газпрому” і зберігається в українських підземних сховищах газу. Українська сторона неодноразово заявляла, що такий варіант є для неї неприйнятним, як і спроби в односторонньому порядку внести зміни в умови транзиту газу, передбачені чинними контрактами. НАК “Нафтогаз України” наголосила на тому, що рішення про використання природного газу, який зберігається у ПСГ України і належить ВАТ “Газпром”, може прийматися лише за взаємною домовленістю НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром”.

Інші новини