НАК “Нафтогаз України” не братиме участь у завтрашніх зборах акціонерів ВАТ “Вінницягаз”

НАК “Нафтогаз України” відкликала своїх представників, направлених для участі у загальних зборах акціонерів підприємства з газопостачання та газифікації ВАТ “Вінницягаз” 12 квітня 2007 року через порушення процедури підготовки до зборів з боку менеджменту підприємства.

Напередодні проведення зборів акціонерів представники НАК “Нафтогаз України”, які очолюють Ревізійну комісію ВАТ «Вінницягаз», на запрошення керівництва підприємства прибули до м. Вінниця для проведення чергової ревізійної перевірки діяльності «Вінницягазу», але не були допущені до фінансової звітності підприємства. При цьому головний бухгалтер та голова правління ВАТ «Вінницягаз» відмовилися пояснити причини своєї поведінки, яка суперечить діючому законодавству України.

НАК «Нафтогаз України» вважає, що намагання керівництва ВАТ “Вінницягаз” зірвати підготовку до зборів акціонерів спрямоване на бажання приховати незаконні дії, які могли мати місце на підприємстві. Викликає занепокоєння економічний стан підприємства, спостерігається погіршення виробничих та фінансових показників, компанія має серйозні підстави вважати, що погіршення роботи “Вінницягаз” могло стати наслідком здійснення незаконних операцій із активами та грошовими коштами підприємства, а також здачі у оренду приватним структурам майна стратегічного підприємства України, яким є ВАТ “Вінницягаз”.

НАК “Нафтогаз України” заявляє, що нинішні кроки власників міноритарних пакетів акцій ВАТ “Вінницягаз” дестабілізують ситуацію у паливно-енергетичному комплексі України. Компанія відновлюватиме законність на підприємстві усіма передбаченими законодавством України шляхами та закликає правоохоронні органи України звернути увагу на протиправні дії, які можуть призвести до втрати Державою одного з своїх стратегічних активів.

НАК “Нафтогаз України” офіційно інформує керівництво та приватних акціонерів ВАТ “Вінницягаз” про намір, у разі повторного недопущення до фінансової документації підприємства, розглянути питання передачі державних газорозподільчих мереж Вінницької області в управління ДК “Укргазмережі”.

Довідково: НАК “Нафтогаз України” володіє 47,05% акцій ВАТ “Вінницягаз”, ОАО “ВА-Банк” - 17,3%, ТОВ “Еталонінвест ЛТД” - 24%, ЗАТ “VAB Страхування” – 8,77%. Головою правління товариства є Бордонос Олексій Андрійович, призначений загальними зборами акціонерів 17 вересня 2005 р.

Інші новини