НАК "Нафтогаз України" обговорила умови довгострокового контракту на постачання в Україну туркменського газу

Президент Туркменистану Сапармурат Ніязов 15 вересня прийняв в Ашгабаті голову правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Бойка для обговорення умов довгострокового контракту на постачання в Україну туркменського газу.


Під час зустрічі з керівником “Нафтогазу України” С.Ніязов наголосив на важливості двосторонніх відносин України та Туркменістану у газовій сфері та необхідності опрацювання питання оплати послуг українських підрядників в інвестиційних проектах на території Туркменистану в рахунок постачання газу в Україну. Згідно умов діючого контракту, 50% вартості газу оплачується зустрічними поставками матеріально-технічних ресурсів українського виробництва.


Довідка: На сьогодні поставки туркменського газу в Україну здійснюються відповідно до Міждержавної угоди на 2002-2006 роки, підписаної Президентами двох держав.


Українська сторона підготувала проект Міждержавної угоди на 2007-2031 роки, який зараз вивчається туркменською стороною.


Туркменистан є найбільшим постачальником газу для України: в поточному році частка його поставок у газовому балансі країни досягне 45%.

  

Інші новини