НАК «Нафтогаз України» обурена заявами російських партнерів

НАК «Нафтогаз України» обурена заявами чільників російської газової монополії ВАТ «Газпром», які дискредитують Україну в очах європейської спільноти. Неспроможність керівництва ВАТ «Газпром» вести переговори на партнерських засадах призвела до припинення газопостачання України та розбалансування механізму газового транзиту в Європу. Компанія вважає, що така позиція ВАТ «Газпром» суперечить світовій практиці ведення переговорів, загальноприйнятим принципам ведення бізнесу та нагадує практику «енергетичного шантажу» та «економічного пресингу».

НАК «Нафтогаз України» готова надати всім легітимним зацікавленим особам інформацію щодо постачання російського газу до європейських країн. Незважаючи на значне скорочення постачання обсягів російського транзитного газу, встановлення цінових лімітів, Україна за рахунок власних обсягів утримала стабільність постачання газу до країн ЄС.

Зокрема, 2 січня 2009 року на Румунському напрямку постачання газу було збільшено на 100 тис. куб. метрів на добу, на Угорському напрямку на 1,8 млн. куб. метрів на добу за рахунок власних резервів України. Загалом, на 12 годину 2 січня компанія отримувала на українсько-російському кордоні 305,5 млн. куб. метрів газу на добу. У той же час західним партнерам було про транспортовано 319,3 млн. куб. газу на добу, що на 13,8 перевищує обсяг газу який надходив від ВАТ «Газпром».

Таким чином, заяви керівництва ВАТ «Газпром» щодо несанкціонованого відбору Україною російського транзитного газу є суто провокативними та такими, що не мають під собою ніякого підґрунтя. Компанія вважає, що такі дії є цілеспрямованою інформаційною компанією щодо дискредитації НАК «Нафтогаз України» як надійного партнера, та України як держави в цілому.

НАК «Нафтогаз України» вимагає негайного припинення інформаційної істерії, яка розгорнута в російських ЗМІ та поверненню ВАТ «Газпром» до конструктивного діалогу за столом переговорів.

Довідково. Як вже повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» гарантує безперебійний та безаварійний транзит російського газу європейським споживачам виключно в рамках діючих домовленостей. Водночас, відсутність додаткової угоди щодо транспортування російського газу територією України не дозволяє Компанії:

1. визначити Умови розрахунків за послуги з транзиту
2. проведення митного декларування обсягів транзиту з країнами-імпортерами
3. гарантувати надійну, безаварійну та синхронну роботу ГТС України та Росії
НАК «Нафтогаз України» налаштований на продовження переговорів з ВАТ «Газпром» у конструктивному руслі для вирішення зазначених питань.

 

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини