НАК “Нафтогаз України” передав АТ “Укртатнафта” символічну капсулу з лівійською нафтою

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко урочисто передав керівнику АТ “Укртатнафта” Сергію Глушко капсулу з лівійською нафтою. Подарунок зроблено як символ майбутніх додаткових поставок сировини на Кременчуцький НПЗ у рамках національної вертикально-інтегрованої нафтової компанії (ВІНК).

Комерційне видобування енергоносіїв з родовищ Лівійської Джамахірії розпочнеться у 2007 році. Лівійська нафта, доставлена за схемою заміщення в Україну, у випадку загострення ситуації на ринку нафтопродуктів буде постачатися для переробки на Кременчуцький НПЗ з метою уникнення дефіциту та реалізації додаткових обсягів автомобільного палива за зниженими цінами.

Тим часом Компанія розпочала залучення у рамках ВІНК додаткових обсягів нафти, яка постачається на АТ “Укртатнафта”. Зокрема, у жовтні на Кременчуцький НПЗ буде поставлено значні обсяги нафти українського видобутку. Компанія також здійснює фінансову допомогу АТ “Укртатнафта”. На початку місяця “Нафтогаз України” виділив $45 млн. на умовах кредиту на придбання додаткових обсягів сировини.

“Передача капсули з лівійською нафтою є публічною демонстрацією серйозності наших намірів щодо забезпечення стабільності нафтового ринку України, – заявив Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко.

Довідка: Через відсутність транспортних маршрутів лівійська нафта постачатиметься в Україну за схемою заміщення з російськими нафтовими компаніями. Це передбачатиме передачу в середземноморському басейні “Нафтогазом України” нафти, що видобуватиметься Компанією у Лівійській Джамахірії нафтовим компаніям, в обмін на оперативне постачання аналогічних обсягів нафти на територію України.

Вибір “Нафтогазом України” нафтових компаній, які поставлятимуть нафту в Україну за схемою заміщення обумовлений їх можливістю оперативно постачати обумовлені обсяги сировини у вітчизняну нафтотранспортну систему та специфікою роботи вітчизняних нафтопереробних підприємств, 100% яких працюють виключно з нафтою сорту “Юралс”.

Враховуючи більш високу якість лівійської нафти у порівнянні з російською, коефіцієнт заміщення складе 1,1. Таким чином, за 1 тонну лівійської нафти Компанія отримуватиме в Україні 1,1 тонну нафти сорту “Юралс”.

Схема заміщення є однією з найпоширеніших у світі, та використовується переважно міжнародними нафтовими корпораціями, які мають диверсифіковану ресурсну базу у різних країнах світу.

Інші новини