НАК "Нафтогаз України" переведе АГНКС ДК "Укртрансгаз" на безготівкові розрахунки

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" затвердила Програму модернізації та розвитку автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС), яка передбачає перехід на безготівкові розрахунки із споживачами палива та встановлення нового облікового обладнання на АГНКС ДК "Укртрансгаз". Програма розроблена новим керівництвом Управління "Укравтогаз". Загальна сума інвестицій у заправки Компанії складе близько 25 млн. грн.

На АГНКС буде запроваджена система розрахунків зручними заправними картками, які будуть пропонуватися як корпоративним споживачам, так і фізичним особам. Це дозволить не тільки мінімізувати обсяги розрахунків готівкою, що вже на першому етапі втілення Програми суттєво знизить можливість зловживання касовою виручкою, а й проводити активну збутову політику, постійно розширюючи коло споживачів. Паралельно на заправках буде встановлюватися принципово нова система обліку палива. Показники заправної колонки будуть синхронізовані з касовим апаратом. Це унеможливить махінації із обсягами газу та отримання незаконних і незадокументованих прибутків.

Управління "Укравтогаз" також активізує ремонтні та відновлювальні роботи для усунення пошкоджень обладнання АГНКС, виявлених під час перевірки контрольно-ревізійною службою НАК "Нафтогаз України". Лічильники, які в даний час працюють некоректно або пошкоджені працівниками станції, будуть опломбовуватися до встановлення нового обладнання.

Довідка: У червні 2007 року НАК "Нафтогаз України" провела комплексну перевірку АГНКС ДК "Укртрансгаз", яка виявила численні правопорушення та махінації із готівкою на АГНКС. В ході раптової інвентаризації грошових коштів у касах 36 АГНКС виявлені надлишки та нестачі грошей порівняно із показниками касового апарату на 26 станціях у містах Львів, Черкаси, Бердянськ, Чортків, Київ, Горлівка, Костянтинівка, Миколаїв, Івано-Франківськ, Одеса, Дрогобич, Кіровоград, Стрий, Фастів, Житомир та інших населених пунктах. Фактично, контрольно-ревізійною службою НАК "Нафтогаз України" було розкрито системну злочинну діяльність щодо крадіжки стисненого газу та незаконного збагачення за рахунок державного ресурсу. Компанія розпочала масштабну роботу по ліквідації злочинної діяльності та притягнення зловмисників до кримінальної відповідальності.

Інші новини