НАК “Нафтогаз України” перейшов на реалізацію природного газу виключно за прямими договорами

З 1-го липня НАК “Нафтогаз України” здійснив перехід на реалізацію власного газу споживачам України виключно за прямими договорами. Рішення про це Правління НАК “Нафтогаз України” ухвалило наприкінці червня.

Згідно з балансом газу на липень, який Правління Компанії ухвалило 27 червня, природний газ, що видобувається в Україні дочірніми компаніями НАК, передається ВАТ “Газпром” у якості оплати послуг за транзит, або імпортується з Туркменістану, передається для реалізації виключно ДК “Торговий дім “Газ України”.
“Торговий дім “Газ України” самостійно за прямими договорами забезпечує газом промислових споживачів, що споживають понад 100 тис. м3 на місяць.

Решта ресурсів газу за прямими договорами між ТД “Газ України” та ВАТ з газопостачання та газифікації (облгазами) передається останнім для реалізації у регіонах відповідальності. Усі поставки газу в областях здійснюються лише за прямими договорами між облгазами та кінцевими споживачами. У окремих випадках облгазам надано право самостійно забезпечувати газом підприємства з обсягом споживання до 5,0 млн. м3 на місяць.

Природний газ, видобутий в результаті спільної діяльності, реалізується споживачам відповідними спільними підприємствами в обсягах, що затверджуються НАК у щомісячних балансах.

Дочірні підприємства НАК “Нафтогаз України” зберігають певні обсяги природного газу для забезпечення власних потреб. ДК “Укртрансгаз” продовжить реалізацію газу кінцевим споживачам через власну мережу автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС). ВАТ “Укрнафта” та ДК “Укргазвидобування” продовжують переробку природного газу на власних ГПЗ.

ДАТ “Чорноморнафтогаз”, до складу якого входить власна мережа розподільчих газопроводів, продовжує реалізацію газу населенню, бюджетним організаціям, підприємствам комунальної теплоенергетики, а також промисловим споживачам за прямими договорами.

Перехід на реалізацію всіх ресурсів газу НАК “Нафтогаз України” виключно за прямими договорами здійснено з метою підвищення рівня оплати за газ, остаточного відходу від негрошових форм розрахунків та посилення вертикальної інтеграції компанії.

Інші новини