НАК "Нафтогаз України" підписала у Туркменистані Угоду купівлі-продажу газу на 2004 рік

НАК «Нафтогаз України» сьогодні в Туркменбаши підписала Угоду купівлі-продажу природного газу на 2004 рік. Підписи під документом поставили Президент Туркменистану Сапармурат Туркменбаши та голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко.

Умови поставок та оплати природного газу залишилися незмінними у порівнянні з 2003 роком. Обсяг прямих поставок ДТК «Туркменнефтегаз» на адресу «Нафтогазу України» в 2004 році становитиме 31.5 млрд. кубометрів природного газу.

Крім того, в Україну буде поставлено 4.5 млрд. м. куб. газу в рахунок сплати за виконані українськими постачальниками і підрядними організаціями в Туркменистані інвестиційні проекти.

Ціна природного газу в 2004 році залишиться на рівні $44 за тисячу кубометрів. Половину вартості газу буде сплачено грошовими коштами, половину – зустрічними поставками матеріально-технічних ресурсів українського виробництва. Таким чином, українські виробники у 2004 році зможуть додатково виробити і експортувати продукції на $693 мільйони.

Довідка: Поставки туркменського газу в Україну здійснюються відповідно до Міждержавної угоди на 2002-2006 роки, підписаної Президентами двох держав. За цей період Україна має право закупити в Туркменистані до 250 млрд. кубометрів природного газу.

Туркменистан є найбільшим постачальником газу для України: в поточному році частка його поставок у газовому балансі країни досягне 45%. Україна – найбільший покупець туркменського газу. За результатами першого півріччя Україна імпортувала біля 16 млрд. м. куб. з сумарно видобутих в Туркменистані 30.8 млрд. м. куб.

Інші новини