НАК “Нафтогаз України” підписав з банком “Сосьєте Женераль” меморандум про порозуміння на суму 2,5 млрд євро

13 вересня в ході робочого візиту делегації НАК “Нафтогаз України” на чолі з головою правління Олексієм Івченком до Франції було підписано Меморандум про порозуміння з французьким банком “Сосьєте Женераль”. Меморандум передбачає можливість надання НАК “Нафтогаз України” фінансування на загальну суму 2,5 млрд євро терміном на 5 років. Фінансування може надаватися у формі двосторонніх кредитів, синдиційованих транзакцій, випуску облігацій, торгового фінансування, секьюритизації та в будь-якій формі боргового фінансування, яку сторони узгоджуватимуть між собою.


Кредитні запозичення, які отримуватиме НАК “Нафтогаз України” в рамках укладеного Меморандуму, є незабезпеченими, тобто, надаватимуться без будь-якої застави з боку НАК “Нафтогаз України”.


“Сума фінансування в 2,5 млрд євро, передбачена Меморандумом про порозуміння - найбільша транзакція банку “Сосьете Женераль” серед усіх, що банк надавав компаніям з країн Східної Європи, – заявив Патрік Моле, голова нафтогазового відділення “Сосьєте Женераль” в країнах Європи, Африки та Близького Сходу. – Ми розглядаємо це як визнання фінансових спроможностей НАК “Нафтогаз України” й тих амбіцій, які поставила перед собою компанія щодо свого подальшого розвитку. “Сосьете Женераль готовий ці амбіції підтримувати”.


Відповідно до погоджених сторонами умов, НАК “Нафтогаз України” самостійно визначатиме суму та спрямування кожного з траншів, отриманих відповідно до Меморандуму про порозуміння. Серед напрямків першочергового фінансування – модернізація газотранспортної системи України.


Довідка:

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” є вертикально-інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Понад 97% нафти і газу в Україні видобувається підприємствами Компанії.

“Нафтогаз України” здійснює переробку газу, нафти та конденсату на шести газопереробних заводах (ГПЗ), що входять до складу Компанії, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія керує фірмовою мережею автозаправних станцій.

“Сосьєте Женераль Груп” – одна з найбільших фінансових установ Європи. Штат групи становить 92 тис чоловік. Група працює на трьох ключових бізнесових напрямках: робота з клієнтами-фізичними особами, глобальне інвестування та корпоративне інвестування.


Прес-центр НАК “Нафтогаз України"

Інші новини