НАК “Нафтогаз України” планує отримати першу нафту з блоку Alam El Shawish East у Єгипті вже в цьому році

НАК “Нафтогаз України” продовжує розвідку та сейсмічні роботи блоку Алам Ель Шавіш (Alam El Shawish East) у Західній пустелі Єгипту. ДП «Науканафтогаз» здійснила обробку сейсмічної інформації щодо однієї з перспективних ділянок цього блоку. Інформація була придбана у Єгипетської Генеральної Нафтової Корпорації (Арабська Республіка Єгипет (АРЄ). Ділянка більш ніж виправдала сподівання. На цій ділянці раніше було пробурено 2 оціночні свердловини, які показали позитивні результати. ДП “Науканафтогаз” та разом с спеціалістами Філії Компанії в Єгипті запроектовано буріння ще 4-х свердловин.

Слід зазначити, що для виконання комплексу геолого-розвідувальних робіт необхідні інвестиції у розмірі 37 млн. доларів США. Ця сума передбачена проектом фінансового плану Компанії на 2008 рік.

За оцінками експертів Компанії вже до кінця цього року НАК «Нафтогаз України» зможе отримати нафту на цій ділянці.

Паралельно з вищевказаними роботами НАК «Нафтогаз України» вже підготувала тендерну документацію на проведення 3D сейсмічних досліджень решти частини блоку.

До кінця лютого 2008 року планується поїздка фахівців ДП “Науканафтогаз” до Єгипту для представлення результатів досліджень та пропозицій.


Довідка:

Загальна площа блоку Alam El Shawish East складає понад 900 кв. кілометрів. Термін дії Концесійної угоди – 27 років, з них першочерговий період розвідки – 3 роки. Розрахунковий період окупності проекту – 5,5 років.

За умовами Концесійної угоди, впродовж 3-річного Періоду розвідки НАК “Нафтогаз України” виступить Підрядником робіт з пошуку та розвідки родовищ нафти на території блоку Alam El Shawish East. Інвестиції НАК “Нафтогаз України” у пошук запасів вуглеводнів на території блоку складуть не менше 20,2 млн. доларів США.
Видобувні ресурси нафти блоку Alam El Shawish East, за оцінкою ДП “Науканафтогаз”, підтвердженою висновком Державної комісії України по запасах, складають не менше 73,5 млн. тонн (категорія С-3), що еквівалентно 90% ресурсної бази суходолу України.

В районі блоку існує розвинута інфраструктура (нафто- та газопроводи, установки первинної підготовки нафти і газу) з виходом на узбережжя Середземного моря. В безпосередній близькості від зазначеного блоку розташовані діючі нафтові родовища.

Хронологія проекту у Арабській Республіці Єгипет:

13.01.05. Правління НАК “Нафтогаз України” під керівництвом Юрія Бойка ухвалило рішення про участь Компанії у ІІ-му раунді Міжнародного тендеру на розробку та видобування нафти і газу (блок Alam El-Shawish East) у Єгипті.

09.06.05. НАК “Нафтогаз України” визнано переможцем ІІ-го раунду Міжнародного тендеру по блоку Alam El Shawish East (Блок 2) з пошуку, розвідки та розробки родовищ нафти і газу на умовах Концесійної угоди між АРЄ, ЄГНК та НАК “Нафтогаз України”.

30.05.06. Парламентом Єгипту затверджено Закон №70 “Про надання повноважень Міністру нафти на підписання Концесійної угоди з ЄГНК та НАК “Нафтогаз України” на проведення нафтової розвідки та експлуатації на східній території Alam El Shawish.

29.06.06. ДП “Науканафтогаз” завершено переінтерпретацію геофізичних даних в межах блоку Alam El Shawish East та уточнення ресурсної бази. За оцінкою ДП “Науканафтогаз” видобувні ресурси нафти території Alam El Shawish East складають понад 73 млн. тонн. Дані ДП “Науканафтогаз” підтверджені висновком Державної комісії України по запасах.

13.12.06. У Каїрі підписано Угоду щодо пошуку, розвідки та розробки запасів нафти і газу східної території Alam El Shawish East на умовах Концесії.

11.04.07. Правління НАК “Нафтогаз України” затвердило Робочу Програму з розвідки та розробки блоку Alam El Shawish East у Західній пустелі Єгипту.
Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Інші новини