НАК “Нафтогаз України” повністю погасив заборгованість перед ВАТ “Газпром”

НАК “Нафтогаз України” сьогодні повністю погасив заборгованість перед ВАТ “Газпром” за поставлений протягом 1997-2000 рр. природний газ на суму $1,62 млрд. (основний борг – $1,43 млрд., відсотки – $190 млн.). Розрахунки проведені у відповідності до укладених 10 та 11 серпня угод між Компанією, ВАТ “Газпром” та Зовнішекономбанком РФ.

Відповідно до укладених угод, ВАТ “Газпром” здійснив часткову авансову оплату послуг НАК “Нафтогаз України” з транспортування природного газу протягом 2005-2009 років на суму $1,25 млрд.

НАК “Нафтогаз України” перерахував отриману попередню оплату до Зовнішекономбанку в рахунок погашення боргу перед ВАТ “Газпром”, право вимоги за яким напередодні перейшло Зовнішекономбанку за угодами з російською компанією. Таким чином, борг України за спожитий природний газ ВАТ “Газпром” повністю погашено.

Авансовий платіж ВАТ “Газпром” НАК “Нафтогаз України” погасить шляхом зменшення товарної оплати послуг з транзиту російського природного газу з 26 до 21 млрд. м³ на рік протягом 2005-2009 рр. Зменшення обсягів російського газу буде компенсовано нарощуванням імпорту природного газу з Туркменістану відповідно до угод між НАК “Нафтогаз України”, ВАТ “Газекспорт” та RosUkrEnergo AG, укладених у Москві 29 липня ц.р.

“Повне погашення боргів перед іноземними партнерами доводить якісні зміни, що відбулися в Компанії за останні два роки, – зазначив голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. – Надійна фінансова основа є запорукою розвитку будь-якої серйозної компанії у сучасному світі”.


Довідка: Поставки природного газу ВАТ «Газпром» споживачам України здійснювалися протягом 1997-2000 рр. Станом на 1 червня 2000 року зафіксовано суму заборгованості української сторони в розмірі $1,43 млрд.

4 жовтня 2001 року укладено міжурядову угоду «Про додаткові заходи щодо забезпечення транзиту російського природного газу територією України». Угода, зокрема, передбачала реструктуризацію заборгованості НАК «Нафтогаз України» шляхом випуску 10-річних корпоративних облігацій з погашенням протягом 2003-2013 рр.

Відповідно до угоди «Нафтогаз України» весною 2003-го року випустив і розмістив на депозитному рахунку Bank of New York з метою подальшої передачі ВАТ «Газпром» корпоративні облігації на суму $1,43 млрд. Проте облігації не були прийняті ВАТ «Газпром» у зв'язку з виникненням у російської компанії значних податкових зобов'язань перед російським бюджетом. Виплати за облігаціями не проводилися.

«Нафтогаз України» і «Газпром» більше року вели переговори щодо механізму передачі облігацій. 21 липня Правління НАК «Нафтогаз України» затвердило механізм погашення заборгованості компанії перед ВАТ «Газпром».

6 лютого НАК “Нафтогаз України” повністю погасив заборгованість 1999-2001 рр. за природний газ перед Туркменістаном на суму близько $260 млн.

Інші новини