НАК "Нафтогаз України" повністю виконала податкові зобов"язання за підсумками фінансово-господарської діяльності у січні

НАК ”Нафтогаз України” припинила нарощувати податкову заборгованість перед бюджетом України. За підсумками фінансово-господарської діяльності у січні 2003 року, НАК ”Нафтогаз України” нараховано 526.7 млн. грн. податків та зборів. Платежі Компанії склали 529.3 млн. грн. або 100.5% від нарахованого. За відповідний період минулого року ”Нафтогаз України” сплатив лише 473 млн. грн. податків, або на 56.3 млн. грн. менше.

Балансування податкових зобов’язань та платежів НАК “Нафтогаз України” досягнуто за рахунок зменшення податкового тиску на Компанію шляхом приведення податкових нарахувань до реальних.

Зокрема, Законом України “Про Державний бюджет України на 2003 рік” встановлено нульову ставку ПДВ на операції з реалізації природного газу, що імпортується за міждержавними угодами України. Таким чином, зобов’язання зі сплати ПДВ виникають у споживача газу, що закуповує його для власних потреб.

Завдяки реалізації цього механізму, доходи державного бюджету не зменшуються, а “Нафтогазу України” не нараховуються податкові зобов’язання за газ, що був реалізований споживачам, але не оплачений.

“Ми розпочали розчищення фінансового балансу Компанії, яке триватиме впродовж поточного року, – сказав голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. – Підтримка Парламенту дозволила вивести Компанію на повне виконання податкових завдань, при цьому сплачуючи більше ніж в попередні роки. Я сподіваюсь, що назва Компанії більше ніколи не асоціюватиметься з боргами перед державою”.
 

Інші новини