НАК «Нафтогаз України»: позиція російської сторони унеможливлює врегулювання спірних газових питань

Переговори з врегулювання спірних питань щодо постачання російського газу в Україну безрезультативні через раптову відмову російського уряду від плану, узгодженого в рамках другого раунду тристоронніх переговорів за участі ЄС.

НАК «Нафтогаз України» повідомляє, що переговори з врегулювання спірних питань щодо постачання російського газу в Україну, які проводилися протягом минулого тижня на корпоративному рівні між представниками НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», безрезультативні через раптову відмову російського уряду від плану, узгодженого в рамках другого раунду тристоронніх переговорів за участі ЄС.

Так, дев’ятого червня російська сторона знову запропонувала повернутися до механізму формування ціни в односторонньому порядку шляхом регулювання урядом РФ експортного мита на природний газ, що ВАТ «Газпром» постачає до України. Дана пропозиція прямо суперечить досягнутим раніше домовленостям у вирішенні цього питання виключно на рівні двох компаній.

Відмова від механізмів одностороннього регулювання ціни була принциповою позицією української сторони протягом всього періоду переговорів. Таким чином, російська сторона свідомо запропонувала неприйнятний варіант врегулювання суперечки, тому НАК «Нафтогаз України» заявляє про навмисний зрив домовленостей з ВАТ «Газпром».

Так само російська сторона відмовилася розглядати компромісний варіант, запропонований представниками Європейської Комісії.

«Нафтогаз України» вкотре наголошує, що встановлення ринкової ціни є взаємовигідним рішенням для обох компаній, оскільки дозволить НАК «Нафтогаз України» імпортувати значні обсяги російського газу для задоволення потреб широкого кола внутрішніх споживачів, що, в свою чергу, призведе до максимізації загального прибутку ВАТ «Газпром».

НАК «Нафтогаз України» докладає всіх зусиль для ведення переговорів з російськими колегами на корпоративному рівні, однак, з жалем змушена констатувати, що продовження конструктивного діалогу буде неможливо, якщо російська сторона не змінить свою позицію щодо одностороннього формування ціни на імпортований в Україну газ.

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини