НАК “Нафтогаз України” розгляне питання про розірвання договірних відносин з ВАТ “Вінницягаз”

НАК “Нафтогаз України” найближчим часом розгляне питання розірвання договірних відносин щодо використання та обслуговування державного майна і газорозподільних мереж з боку ВАТ “Вінницягаз”. Відповідне рішення зумовлене незаконною відмовою керівництва “Вінницягазу” надати документи Ревізійній комісії підприємства для проведення обов’язкової перевірки фінансово-господарської діяльності за 2006 рік, а також негативними результатами роботи підприємства.

Збиток за результатами роботи ВАТ “Вінницягаз” у 2006 р. склав 31 млн. грн., що у 2 рази більше аналогічного показника 2005 року. Кредиторська заборгованість протягом минулого року зросла на 63,5 млн. грн. та склала 392 млн. грн., при цьому дебіторська заборгованість на кінець 2006 р. становила лише 247 млн. грн. Це означає, що навіть при 100% розрахунку боржників з Товариством, “Вінницягаз” не зможе розрахуватися по своїх зобов’язаннях.

Незважаючи на збитковість підприємства, ВАТ “Вінницягаз” у 2006 році витратило близько 60 млн. грн. на юридичні, консалтингові, страхові та інші послуги, не пов’язаних з основною діяльністю підприємства. Це дає підстави підозрювати керівництво ВАТ “Вінницягаз” у незаконній розтраті фінансових коштів та зловживаннях своїм службовим становищем.

До складу ВАТ “Вінницягаз”, окрім центрального офісу, входять ще 29 філій у місті Вінниця та районних центрах області, у яких ведеться облік споживачів та їх розрахунки за отриманий природний газ. Це робить облік розрахунків непрозорим та дає підстави для його викривлення.

Розподільчий рахунок ВАТ “Віннциягаз”, на який надходять кошти за природний газ від населення, відкрито у ВАТ “ВА-Банк”, який володіє 17,3% акцій Товариства. При цьому розподіл коштів на рахунку здійснюється лише о 10 годині наступного дня, тобто отримані підприємством кошти деякий час залишаються у розпорядженні банку.

НАК “Нафтогаз України” як розпорядник найбільшого державного пакету акцій ВАТ “Вінницягаз” звернувся із заявою до Генеральної прокуратури України з проханням провести комплексну перевірку діяльності ВАТ “Вінницягаз” та керівництва підприємства. У разі продовження порушення законодавства України з боку менеджменту “Вінницягазу”, Компанія ініціюватиме передачу державних газорозподільчих мереж Вінницької області в управління ДК “Укргазмережа”, про що офіційно поінформовано приватних акціонерів підприємства.

Довідка:

27 березня 2007 р. правління ВАТ “Вінницягаз” повідомило листом №03/3-10-466 про те, що 12 квітня відбудуться загальні збори акціонерів Товариства та згідно листа доручило забезпечити підготовку звіту та висновків ревізійної комісії про фінансово-господарську діяльність ВАТ “Вінницягаз” за 2006 р. Але, прибувши на підприємство, директор Департаменту внутрішнього аудиту НАК “Нафтогаз України” Юрій Карпов, який очолює ревізійну комісію “Вінницягазу”, через вказівку голови правління ВАТ “Вінницягаз” Олексія Бордоноса не зміг отримати документи, на підставі яких готується висновок про відповідність ведення бухгалтерського обліку вимогам чинного законодавства, достовірності складання фінансової звітності, правильності виведення фінансових результатів за підсумками діяльності ВАТ “Вінницягаз”.

12 квітня 2007 року через порушення процедури підготовки до зборів з боку менеджменту підприємства НАК “Нафтогаз України” відкликав своїх представників, направлених для участі у загальних зборах акціонерів підприємства із газопостачання та газифікації ВАТ “Вінницягаз”.

Станом на 01.01.2007 р. кредиторська заборгованість ВАТ “Вінницягаз” перед ДК “Газ України” за отриманий природний газ складає 178,2 млн. грн.

НАК “Нафтогаз України” володіє 47,05% акцій ВАТ “Вінницягаз”, ОАО “ВА-Банк” - 17,3%, ТОВ “Еталонінвест ЛТД” - 24%, ЗАТ “VAB Страхування” – 8,77%. Головою правління товариства є Бордонос Олексій Андрійович, призначений загальними зборами акціонерів 17 вересня 2005 р.

Інші новини