НАК “Нафтогаз України” розпочинає газифікацію м. Устилуга Волинської області

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” завершила будівництво та ввела в експлуатацію газорозподільну станцію в м. Устилуг Волинської області, яка дасть змогу газифікувати м. Устилуг та 13 довколишніх сіл.

Новозбудована газорозподільна станція пропускною здатністю 14 тис. кубометрів на годину має у своєму складі найсучасніше промислове обладнання виробництва провідних закордонних фірм – німецької RMG та австрійської HEAT, здатне забезпечити надійну подачу газу споживачам. Вузол обліку газу на ГРС обладнано лічильниками німецької RMG, вузол одорації – автоматизованою системою “Флоутек”. Окрім того, на станції застосовані найсучасніші технології з енергозбереження.

Загальна вартість спорудження АГРС “Устилуг” складає 9,4 млн. грн. Замовником робіт є Управління магістральних газопроводів “Львівтрансгаз” ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України”. Фінансування здійснювалося власним коштом Компанії.

АГРС “Устилуг” є другою чергою газопроводу Устилуг (Волинська обл.) – Грубешів (Польща). Газопровід “Устилуг-Грубешів” та пункт передачі газу до Республіки Польща в Устилузі було урочисто відкрито 10 вересня 2005 року. Новозбудований газопровід став другим в Україні маршрутом експорту та транзиту газу до Республіки Польща.

Довідка: Спорудження газопроводу Устилуг-Грубешів було передбачено Меморандумом між НАК „Нафтогаз України” та польською державною нафтогазовою компанією Polskie Gornictwo Naftowe I Gazownictwo S.A. (PGNiG), який було підписано у квітні 2004 року. Спорудження газопроводу розпочалося в 2003 році. У рамках проекту було збудовано газопровід-відвід від системи Івацевичі-Долина в районі с. Зимно Володимир-Волинського р-ну до м. Устилуг загальною довжиною 20,02 км (діаметр труби – 325 мм) та 460-метрове відгалуження для подачі газу у м. Устилуг та довколишні села (діаметр – 150 мм), пункт заміру газу, систему електрохімзахисту та лінію технологічного зв’язку, а також 460-метровий перехід газопроводу під рікою Західний Буг (спільно з польською стороною). Орієнтовна вартість газопроводу “Устилуг-Грубешів” складає 68,9 млн. грн. Роботи виконувалися будівельно-монтажним управлінням УМГ “Львівтрансгаз” (лінійна частина газопроводу), ТОВ “Газтехком” (монтаж газорозподільної станції та пункту виміру газу) та ТОВ “Спецремкомплект” (облаштування систем зв’язку).

Прес-центр НАК “Нафтогаз України"

Інші новини