НАК “Нафтогаз України” розширила потужності Ужгородської компресорної станції

НАК “Нафтогаз України” 28 вересня урочисто відкрила новий технологічний комплекс компресорної станції (КС) “Ужгород”, який розташовано поблизу перетину кордонів України, Словаччини та Угорщини. У відкритті взяли участь Прем’єр-Міністр України Анатолій Кінах, голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко та генеральний директор ДК “Укртрансгаз” Анатолій Рудник.


Технологічний комплекс підпорядковано Закарпатському лінійно-виробничому управлінню магістральних газопроводів “Прикарпаттрансгаз”, що входить до складу ДК “Укртрансгаз”. Ужгородська КС є своєрідними “воротами” для подачі газу споживачам Центральної та Західної Європи, - вона обслуговує чотири магістральні газопроводи (Уренгой-Помари-Ужгород; Прогрес; Союз; Долина-Ужгород), загальна пропускна спроможність яких складає 101 млрд. м на рік і становить понад 70% від загального транзиту російського газу територією України.


Нововведений технологічний комплекс станції складається з 7-ми газоперекачувальних агрегатів, оснащених стаціонарними газотурбінними двигунами ДТ-71 виробництва державного підприємства “Зоря-Машпроект” (м. Миколаїв) потужністю 44.1 тис кВт. з коефіцієнтом корисної дії 31%. Для порівняння: на діючих двигунах ККД в середньому складає 24%.


Окрім миколаївських двигунів, до оснащення нового комплексу КС “Ужгород” увійшли нагнітачі “Сумського НВО ім. Фрунзе”, мікропроцесорні системи автоматичного керування агрегатами львівського НВО “Нова Техніка” та система автоматичного керування КС харківського НДІ “АСУТрансгаз”. Системи керування станцією відповідають світовому рівню по надійності й інформативності та дозволяють ефективно вирішувати питання оптимізації режимів роботи, що, в свою чергу, дозволяє зменшити експлуатаційні витрати.


Новий технологічний комплекс розташований поряд з існуючою компресорною станцією, яка, в свою чергу, складається з двох цехів загальною потужністю 60 та 30 кВт., оснащених дев’ятьма газотурбінними двигунами виробництва російської компанії “Нєвський завод”, що були введені в експлуатацію в середині та наприкінці сімдесятих років.


Впровадження новітніх проектних рішень та розташування нового комплексу поряд з діючою КС “Ужгород” дозволило максимально використати її допоміжне технологічне обладнання та зменшити вартість будівництва нового об’єкту на 25%. Застосування сучасного вітчизняного обладнання продовжило моторесурс устаткування станції та зменшило витрати паливного газу до 20%.


Новий комплекс введено в експлуатацію без зупинки діючої станції, що продовжувала в повному обсязі забезпечувати перекачування транзитних обсягів газу споживачам Європи.


Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко зазначив: “Введення в дію нового комплексу компресорної станції “Ужгород” є важливим кроком на шляху реалізації стратегічних завдань Компанії – підвищення її ефективності, зменшення витрат газу в технологічній системі, впровадження передового обладнання та технологій”.

Інші новини