НАК «Нафтогаз України» стурбована інсинуаціями навколо фінансових взаємовідносин з RosUkrEnergo

НАК «Нафтогаз України» заявляє про безпідставність заяв щодо розміру заборгованості перед RosUkrEnergo AG (Швейцарія).

Станом на 1 липня поточного року борг НАК «Нафтогаз України» перед RosUkrEnergo не перевищував 897 млн. дол. З цієї суми 650 млн. дол. складає заборгованість за імпортний газ, який Компанія придбала в червні 2008 року. Дана заборгованість сплачується в штатному режимі. Інші зобов’язання є спірними та потребують двосторонньої звірки. Всі необхідні документи було направлено на адресу RosUkrEnergo.

НАК «Нафтогаз України» акцентує увагу на тому, що борг RosUkrEnergo за транспортування газу з грудня по липень поточного року складає 141,8 млн. дол. Крім того, через неконструктивну позицію RosUkrEnergo, до цих пір не проведені збори акціонерів і не вирішено питання про виплату НАКу дивідендів ЗАО «Укргаз-енерго» за 2006-2007 роки у розмірі більше 180 млн. дол., що також може бути розглянуто як заборгованість RosUkrEnergo перед Компанією. Окрім цього, афільована з RosUkrEnergo компанія «Укргаз-енерго» має перед НАК «Нафтогаз України» поточну заборгованість за транспортування та зберігання газу з грудня по липень поточного року близько 150 млн. дол.

НАК «Нафтогаз України» закликає керівництво RosUkrEnergo дотримуватися конструктивної позиції у питаннях фінансових взаємин між компаніями, своєчасно оформляти документи і не маніпулювати суспільною свідомістю.

 

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини