НАК “Нафтогаз України” та Centrica Energy Plc. обговорили напрямки розвитку співробітництва

Голова правління НАК “Нафтогаз України” та виконавчий директор Centrica Energy Plc. Джейкоб Ульріх 17 червня у Лондоні обговорили напрямки розвитку двостороннього співробітництва. Українська делегація відвідала Великобританію у відповідь на візит представників Centrica Energy до Києва 21 квітня, під час якого сторони вперше обговорили можливість двосторонньої співпраці.

У ході переговорів обговорювалося широке коло питань співпраці в сферах видобутку, переробки і транспортування природного газу. Представники «Нафтогазу» і Centrica Energy підтвердили зацікавленість в реалізації спільних інвестиційних проектів на території України, Росії, Великобританії та третіх країн.

Сторони відзначили можливість високоефективного об’єднання можливостей Centrica Energy з реалізації природного газу на європейських ринках та можливостей “Нафтогазу України” з видобутку та постачання енергоносіїв на захід Європейського континенту.

“Centrica уклала низку важливих угод на постачання природного газу протягом останнього часу і веде пошук нових можливостей забезпечення збалансованого портфелю поставок, – відзначив виконавчий директор компанії Джейкоб Ульріх. – З цією метою ми ведемо діалог з ключовими гравцями ринку, такими як “Нафтогаз”, що володіє важливою інфраструктурою та значними запасами газу”.

Голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко зазначив: “Переростання нашої компанії з національної в наднаціональну вимагає створення точок дотику з провідними компаніями на заході Європейського континенту. Ми шукаємо і знаходимо у взаємовідносинах з Centrica Energy спільні інтереси – у партнерстві ми розширимо ринки та можливості один одного”.

Довідка. Centrica Energy створена 1997 року внаслідок розділення корпорації British Gas. Компанія є провідним постачальником природного газу (60% ринку) та електроенергії (25% ринку). Крім Великобританії Centrica Energy представлена на газових або енергетичних ринках Іспанії, Бельгії та країн Північної Америки. Компанія володіє значними запасами природного газу, найбільшим з яких є родовище Morecambe Bay в Ірландському морі, а також частками в низці родовищ Північного моря. Капіталізація компанії Centrica в 2003 році перевищила 10 млрд. фунтів стерлінгів; валовий дохід за 2003 р. – 11,7 млрд. фунтів стерлінгів; операційний прибуток – понад 1 млрд. фунтів.

Інші новини