НАК “Нафтогаз України” та National Oil Corporation of Libya підписали Угоду про розподіл продукції

10 жовтня у столиці Лівійської Джамахірії – м. Тріполі голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко та керівник лівійської National Oil Corporation (NOC) Абдалла Салем Аль-Бадрі підписали Угоду про розподіл продукції. Термін дії Угоди складатиме на видобування нафти – 30 років, видобування природного газу – 25 років.

Підписання Угоди про розподіл продукції дозволить НАК “Нафтогаз України” найближчим часом розпочати розробку 4 нафтогазоносних блоків загальною площею більше 200 тис. м2, що були відібрані під час вивчення геологічної інформації, наданої лівійською стороною. За прогнозними даними більшість покладів знаходяться на глибині від 3000-4500 м. Загальні прогнозні ресурси по відібраним блокам, за оцінкою фахівців НАК “Нафтогаз України”, складають 110 млн. т нафти та 30 млрд. куб. м природного газу. Під час проведення пошуково-розвідувальних робіт Компанія планує відкрити до 6 нафтових та 1 газове родовище.

Протягом найближчих 6 місяців на обраних територіях буде проведено сейсморозвідувальні роботи, після чого Компанія приступить до пошукового буріння. Першу вуглеводневу сировину “Нафтогаз України” планує отримати з лівійських родовищ до 2007 року. Очікуваний обсяг видобування нафти зростатиме від 1,5 млн. тонн в 2007 році до 5 млн. тонн в 2010-2015 роках.

З метою виконання програми пошуково-розвідувальних робіт на відібраних блоках на першому етапі, згідно з бізнес-планом, НАК “Нафтогаз України” інвестує $57,5 млн. Термін окупності інвестицій становитиме не більше 2 років з початку комерційної розробки родовищ. Нафта видобута Компанією в Лівії, постачатиметься в Україну за схемою заміщення і буде використана для створення національного нафтового резерву згідно з дорученням Президента України Леоніда Кучми.

“Епоха глобалізації та енергозалежність України диктує Компанії необхідність переростати в міжнародну корпорацію з диверсифікованою ресурсною базою, – заявив під час підписання Угоди про розподіл продукції Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко. – Серйозність наших намірів та результат, досягнутий у співпраці з Лівійською Джамахірією, доводять, що на сьогодні “Нафтогаз України” є одним з найпотужніших енергетичних холдингів Східної Європи”.


Довідка: Представництво НАК «Нафтогаз України» в Лівійській Джамахирії зареєстроване в Міністерстві економіки Лівії наприкінці лютого 2003 року. На початку вересня минулого року “Нафтогаз України” отримав запрошення відвідати “кімнату даних” NOC для ознайомлення з нафтогазоносними територіями, які пропонуються до розробки іноземним інвесторам.

14 жовтня 2003 року у присутності Президента України Леоніда Кучми та Лідера Лівійської революції Муаммара Каддафі відбулося урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між НАК “Нафтогаз України” та National Oil Corporation of Libya в нафтогазовій сфері. Наприкінці жовтня за підсумками аналізу розширеної геологічної інформації Компанія остаточно визначила пріоритетними для себе 4 нафтогазоносні територій та розпочала підготовку програми інвестицій в нафтовидобувну галузь Лівійської Джамахірії.

Національна нафтова корпорація (NOC) Лівії контролює більше половини нафтової промисловості країни, її нафтовидобувні потужності перевищують 40 млн. тонн на рік. У країні працюють понад два десятки іноземних компаній, провідні серед яких - Agip-ENI (Італія), Canadian Occidental (Канада), Lundin Oil (Швеція), Nimr Petroleum (Саудівська Аравія), OMV (Австрія), Pedco (Південна Корея), Petronas (Малайзія), Red Sea Oil (Канада), Repsol (Іспанія). Лівія пропонує іноземним компаніям близько 140 нафтогазоносних та перспективних на нафту і газ блоків на суші і в Середземному морі.

Доведені запаси нафти в Лівії складають близько 3.8 млрд. тонн. Майже половина вироблених нафтопродуктів, як і надлишок нафти, експортуються з країни. До основних імпортерів лівійської нафти належать Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Великобританія, Греція і Швейцарія.

Інші новини