НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” уклали довгостроковий контракт на зберігання українських ПСГ російського природного газу на 2003-2013 роки

Учора в Києві НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” уклали довгостроковий контракт, що визначає обсяги та умови зберігання в українських газосховищах російського природного газу.

Укладений контракт надасть НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” можливість гарантувати підтримання стабільності виконання експортних угод ВАТ “Газпром” в умовах пікових навантажень у зимній період.

ВАТ “Газпром” протягом усього періоду дії контракту накопичуватиме в українських ПСГ власні ресурси газу для відбору та поставки західноєвропейським споживачам у зимовий період. Раніше ресурси російського газу в українських ПСГ використовувалися переважно для забезпечення потреб споживачів України.

Згідно з документом, підписи під яким поставили перший заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Володимир Тріколіч та заступник голови правління ВАТ “Газпром” Юрій Комаров, “Газпром” оплачуватиме послуги зі зберігання та вилучення газу с ПСГ виключно у грошовій формі.

Протягом поточного року обсяги накопиченого російського природного газу в українських ПСГ становитимуть до 1 млрд. м3. У наступні роки обсяги зберігання можуть бути збільшені. В українських ПСГ також зберігається газ МЕК “Ітера”, що поставлятиметься українським промисловим споживачам у зимовий період.

Інші новини