НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" узгодили тексти установчих документів Міжнародного газового консорціуму

29 жовтня в Києві керівники НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” узгодили тексти установчих документів ТОВ “Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України”. Консорціум створюється на виконання міжурядової угоди між Україною та Росією “Про стратегічне співробітництво у газовій галузі”, підписаної Прем’єр-міністром України Анатолієм Кінахом та Головою уряду Російської Федерації Михайлом Касьяновим 7 жовтня 2002 року. Делегації компаній на переговорах очолювали голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко та заступник голови правління ВАТ “Газпром” Олександр Рязанов.


Установчі документи Консорціуму будуть подані на реєстрацію після проходження двома компаніями внутрішньодержавних процедур та отримання дозволів, необхідних для входження до складу Консорціуму.


У відповідності з узгодженим текстом установчих документів, Консорціум буде зареєстровано в Києві у формі товариства з обмеженою відповідальністю. Статутний фонд Консорціуму узгоджено в сумі, еквівалентній 1 мільйону доларів США. Співзасновники сформують статутний фонд шляхом внесення грошових коштів у сумі, еквівалентній 500 тисячам доларів США кожна.


Кошти зі статутного фонду Консорціуму витрачатимуться на фінансування статутної діяльності товариства. Основною метою діяльності Консорціуму стане розробка бізнес-моделі спільної діяльності з управління та розвитку газотранспортної системи України. Згідно з раніше підписаними документами, бізнес-модель має бути подана на розгляд уряду України до 30 серпня 2003 року.


З метою розробки бізнес-моделі Консорціум залучатиме міжнародних консультантів як зі спеціалізованих консалтингових компаній, так і з провідних енергетичних корпорацій світу. Розроблена бізнес-модель буде спрямована на збільшення доходності газотранспортної системи України та створення додаткової вартості у ході її експлуатації.


Модель також міститиме пропозиції щодо форми юридичних взаємовідносин майбутнього оператора газотранспортної системи з її власником – державою Україна. Уряд України поставив перед розробниками бізнес-моделі завдання, щоб надходження до бюджету України від експлуатації газотранспортної системи збільшилися за рахунок створення додаткової вартості.

Інші новини