НАК "Нафтогаз України" та West LB AG підписали кредитну угоду

Сьогодні в м. Дюссельдорф (Німеччина) підписано Кредитну угоду між НАК “Нафтогаз України” та німецьким банком West LB AG.

Угоду від імені Компанії підписав член правління, заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Ігор Воронін, від імені West LB – Директор зі структурного фінансування Томас Б. Оль (Thomas B. Oehl).

Основні параметри Кредитної угоди були обговорені між НАК «Нафтогаз України» та West LB на переговорах в Лондоні 26 червня 2003 року. Обсяги кредитування складуть $45 млн., відсоткова ставка - LIBOR + 3.6%.

Згідно умов Угоди, кредит буде погашено Компанією протягом року. За умови збереження існуючої ставки LIBOR, загальна відсоткова ставка за цим кредитом не перевищить 4,8% річних. Це найнижча ставка кредитування в історії українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в зарубіжних фінансових установах.

Угода між Компанією та West LB передбачає використання схеми передекспортного фінансування. Кредит забезпечується експортними контрактами Компанії та обсягами газу, закачаними в українські ПСГ.

“Нафтогаз України” активізує співробітництво з міжнародними фінансовими установами, переслідуючи декілька цілей: скорочення затрат на кредитування; створення передумов для отримання кредитного рейтингу; підготовку до виходу на ринок корпоративних позик.

Довідка: Перший кредит West LB AG обсягом $30 млн. та терміном погашення 12 місяців був наданий Компанії на початку грудня минулого року. Виплата забезпечувалася надходженнями від експорту природного газу в країни Центральної Європи.

Кредитна угода між “Нафтогазом України” та West LB була визнана “угодою року” авторитетним фінансовим виданням The Trade Finance Magazine. НАК “Нафтогаз України” стала першою серед українських компаній, позиковим операціям якої була дана така висока експертна оцінка.

Кошти були використані Компанією на модернізацію ГТС та забезпечення поставок природного газу. 31 липня кредит було повністю погашено.

Інші новини