НАК “Нафтогаз України” в першому півріччі 2006 року перевиконала план з транзиту газу до країн Європи на 0,75 млрд. куб. м

НАК “Нафтогаз України” відіграє провідну роль в транзиті природного газу до країн Центральної та Західної Європи. Збереження й нарощення транзитного потенціалу Компанії та забезпечення безперебійного постачання газу до європейських споживачів має для НАК “Нафтогаз України” пріоритетне значення. Відповідно, результати виконання зобов’язань з транзиту газу до країн Європи є особливо показовими. Згідно з планом, обсяг транзиту до країн Європи в першому півріччі становив 56,339 млрд. куб. м. Фактично у вказаний період НАК “Нафтогаз України” протранзитувала 57,091 млрд. куб. м. Таким чином, планові зобов’язання з транзиту до країн Європи було перевиконано на 0,752 млрд. куб. м.

Відповідно до планових зобов’язань, НАК “Нафтогаз України” в січні-червні 2006 року повинна була загалом протранзитувати через територію України 62,146 млрд. куб. м газу. В тому числі в першому кварталі заплановані обсяги транзиту становили 31,939 млрд. куб. м газу, в другому – 30,207 млрд. куб. м.

Фактично протягом першого півріччя Компанія протранзитувала 62,285 млрд. куб. м газу (в тому числі у другому кварталі – 30,452 млрд. куб. м). Відповідно, планові зобов’язання з транзиту були перевиконані у вказаному періоді на 0,139 млрд. куб. м.

Крім цього, Компанія виконує зобов’язання перед компанією “РосУкрЕнерго” щодо відбору газу з підземних сховищ та транзиту до Європи. За перші 4 місяці 2006 року (протягом сезону відбору) обсяги цього газу становили понад 1 млрд. куб. м.

Інші новини