НАК "Нафтогаз України" відкрила власне представництво у Лівійській Джамахірії

Наприкінці лютого 2003 р. розпочало роботу представництво національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” у м.Тріполі, столиці Великої Лівійської Соціалістичної Народної Арабської Джамахірії. Офіційне відкриття представництва за участі голови правління Компанії Юрія Бойка заплановане на кінець березня.

Представництво очолив працівник Управління міжнародних зв”язків “Нафтогазу України” Володимир Задорожний.

Відкриття представництва дозволило НАК “Нафтогаз України” розпочати вивчення безпосередньо в країні запропонованих лівійською стороною блоків та інвестиційних проектів.

Зараз співробітники представництва вже проводять відбір родовищ під глибоке розвідувальне буріння. На першому етапі входження до лівійського ринку “Нафтогаз” планує спільно з лівійськими та іноземними компаніями надавати сервісні послуги на відкритих родовищах, а також послуги з будівництва, ремонту, модернізації та сервісного обслуговування нафтопроводів, газокомпресорних та насосних станцій.

З метою проведення робіт із дорозвідки, розбурювання та облаштування вже відкритих нафтових родовищ з їх подальшою спільною розробкою Компанія вивчає можливості підписання угоди про розподіл продукції з лівійською Національною нафтовою компанією.

Компанія також розглядає можливість створення у Лівійській Джамахірії спільних підприємств з лівійськими компаніями з метою розконсервації та введення у експлуатацію відкритих родовищ (близько 40); розбурювання, облаштування та початок видобутку з родовищ, що не введені в експлуатацію (близько 90); проведення робіт з буріння свердловин, ремонту підземного та наземного обладнання видобутку і транспорту нафти. На даний момент Лівійська сторона пропонує іноземним компаніям близько 140 нафтогазоносних та перспективних на нафту і газ блоків на суші та у Середземному морі.

Довідка: Доведені запаси нафти у Лівії становлять близько 3.8 млрд. тонн; у 2001 році в країні видобуто 67.0 млн. тонн. Потужність нафтопереробної промисловості країни дорівнює 17 млн. тонн на рік. Близько половини вироблених нафтопродуктів, як і надлишок нафти, експортуються з країни. До основних імпортерів лівійської нафти належать Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Великобританія, Греція та Швейцарія.

Національна нафтова корпорація (NOC) Лівії контролює понад половину нафтової промисловості країни, її нафтовидобувні потужності перевищують 40 млн. тонн. Окрім NOC, у країні працюють понад два десятки іноземних компаній, провідними з яких є Agip-ENI (Італія), Canadian Occidental (Канада), Lundin Oil (Швеція), Nimr Petroleum (Саудівська Аравія)), OMV (Австрія), Pedco (Південна Корея), Petronas (Малайзія), Red Sea Oil (Канада), Persol (Іспанія),

Інші новини