НАК “Нафтогаз України” відновила свої права акціонера британської JKX Oil & Gas plc.

4 жовтня “Нафтогаз України” отримав оригінал сертифікату власника 11,870,042 (8.87%) акцій британської компанії JKX Oil & Gas plc., яка через свою дочірню компанію JP Kenny Exploration & Production виступає співзасновником СП “Полтавська газонафтова компанія” (ПГНК).

АТ “Укргазпром” придбало пакет акцій JKX Oil & Gas plc., який на той час складав 10,1% статутного фонду, у 1997 році. Головною метою цієї інвестиції було збільшення впливу на діяльність ПГНК та долучення АТ “Укргазпром” до світового досвіду планування та управління бізнесом у нафтогазовій галузі. Загальна сума інвестиції АТ “Укргазпром” склала 6,092 млн. англійських фунтів, що еквівалентно $10 млн.

Однак АТ “Укргазпром” так і не вступило в права законного власника придбаного пакету акцій через борг на сумму близько $30 тисяч доларів перед своїм фінансовим радником – компанією Т. Ноаre & Co. за послуги з придбання акцій на Лондонській фондовій біржі. В результаті, сертифікат власника акцій АТ “Укргазпром” так і не отримало.

Робота з переоформлення пакету акцій на НАК "Нафтогаз України", яка стала правонаступником АТ “Укргазпром”, розпочалася лише в 2002 році. Протягом тривалого часу (з моменту здійснення інвестиції восени 1997 р. і по жовтень 2002 р.) АТ “Укргазпром”, а згодом і НАК "Нафтогаз України", були позбавлені можливості брати участь у зборах акціонерів, впливати на діяльність JKX Oil & Gas plc. та отримувати дивіденди від її діяльності.

Згідно з рішенням правління “Нафтогазу України” про впорядкування корпоративних прав та активів Компанії, у липні 2002 року делегація НАК “Нафтогаз України” відвідала Лондон та провела переговори щодо відновлення своїх прав акціонера JKX Oil & Gas plc.

Після погашення боргу та виконання необхідних юридичних процедур, права власності НАК "Нафтогаз України" на акції компанії JKX Oil & Gas plc. були відновлені. Сертифікат акцій доставлено до головного офісу Компанії у Києві.

"Оптимізація корпоративного портфелю НАК "Нафтогаз України" дозволить ширше використовувати ці активи у кредитно-фінансовій політиці Компанії, а отже – підвищити її загальну ефективність. В свою чергу, збільшення ефективності кожної ланки нашого бізнесу залишається головним завданням “Нафтогазу України" у поточному році”, – відзначив голова правління Компанії Юрій Бойко.

Інші новини