НАК «Нафтогаз України» вважає незадовільним рівень розрахунків за газ з боку підприємств з газопостачання

НАК «Нафтогаз України» вважає незадовільним рівень розрахунків підприємств з газопостачання та газифікації (обл та міськгази) за газ, спожитий для потреб населення та бюджетних установ.

Рівень розрахунків за газ підприємств з газопостачання та газифікації складає лише 79% за 2007 рік, а за 4 міс. 2008 р. - 88%.

Тим часом дані моніторингу засвідчують, що у більшості населених пунктів населення загалом вчасно й сумлінно сплачує вартість спожитого природного газу (на рівні 90-95%).

Водночас деякі бізнес-групи, що сконцентрували через офшорні компанії контроль над певною кількістю підприємств за газопостачання та газифікації намагаються приховати власну заборгованість за рахунок звинувачень ДК «Газ України» у невиконанні фінансових зобов’язань у 2007-2008 роках.

НАК «Нафтогаз України» вважає такі дії як спробу бойкотування реформування вітчизняного ринку газопостачання, яке було започатковано урядом та новим керівництвом компанії.

Зокрема, група компаній «Газекс-Україна» («Дніпрогаз», «Донецькміськгаз», «Криворіжгаз», «Харківгаз», «Харківміськгаз») заявляє про існуючу «значну» заборгованість ДК «Газ України» перед цією структурою за послуги з транспортування природного газу.

НАК «Нафтогаз України» повідомляє, що ДК «Газ України» не має взагалі такої заборгованості перед «Харківміськгаз», а сума заборгованості перед іншими підприємствами цієї групи є незначною і становить близько 36 млн. грн. Натомість загальна сума боргу облгазів групи «Газекс-Україна» перед ДК «Газ України» за 2007 р. перевищує 164 млн. грн.

Довідка: Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила Міністерству палива й енергетики, НАК «Нафтогаз України», Фонду держмайна, Міністерству економіки у випадку непогашення облгазами існуючої заборгованості за газ перед державою, розпочинати процедуру банкрутства цих підприємств.Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини