НАК «Нафтогаз України» вважає свої дії легітимними

НАК «Нафтогаз України» має намір подати зустрічний позов до Стокгольмського арбітражу у випадку звернення до нього ВАТ «Газпром» з позовом проти НАК «Нафтогаз України». Компанія позитивно сприймає наміри ВАТ «Газпром» вирішити спірні питання на засадах загальносвітової практики. НАК «Нафтогаз України» зауважує, що подання позову не вплине на обсяги транзиту російського газу територією України.

Компанія вважає, що відсутність контракту на поточний рік щодо транзиту російського газу не надає НАК «Нафтогаз України» правових та технічних і фінансових можливостей транспортувати російський газ територією України. А саме:

  • Не узгоджені річні обсяги транзиту газу через територію України;
  • Не узгоджені обсяги постачання газу в пункти входу газотранспортної системи України та контрактний тиск;
  • Не визначені квартальні та добові показники завантаження системи за напрямками транзиту;
  • Не підписано Технічну угоду для проведення у повному обсязі митного оформлення газу, який входить до ГТС України.

Стосовно оплати та ставки транзиту російського газу територією України, як вже повідомляла НАК «Нафтогаз України», останніми роками не проводилося підписання міжурядових Протоколів. Таким чином, за міжнародною юридичною практикою вважаються легітимними умови Протоколу на 2005 рік. За його умовами у 2009 році Компанія має отримати 23 млрд. куб. метрів газу в рахунок оплати послуг з транзиту.

За умов вартості газу 418 дол. США за тис. куб. метрів, умови Протоколу також лишаються легітимними. Таким чином, міжурядова договірна ставка транзиту, за якою НАК має отримати 23 млрд. куб. метрів газу, повинна становити 9,14 дол. США за тис. кубометрів на 100 кілометрів.Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини