НАК “Нафтогаз України” виділить на модернізацію підприємств теплоенергетики 2,5 млн. грн.

Правління НАК “Нафтогаз України” учора затвердила Програму фінансування підприємств теплоенергетики, які працюють на умовах експерименту з ДП “Газ-Тепло”. Загальна сума допомоги теплокомуненерго складе 2,5 млн. гривень.

Найбільші обсяги фінансування передбачені Компанією для луганських МКП “Теплокомуненерго” (700 тис. грн.) та МКП “Теплозабезпечення” (209 тис. грн.), Харківського обласного КПТМ (488 тис. грн.) та МКП “Херсонтеплокомуненерго” (100 тис. грн.). Термін окупності інвестицій складе 3-5 років після виконання усіх необхідних заходів. Фінансування Програми фінансування підприємств теплоенергетики, які працюють на умовах експерименту з ДП “Газ-Тепло”, здійснюватиметься за рахунок Компанії.

Аналіз витрат природного газу та теплової енергії, проведений ДП “Газ-Тепло” виявив комплекс проблемних питань, а саме:
- використання фізично зношеного та морально застарілого обладнання,
- відсутність приладів обліку газу,
- нераціональне споживання електроенергії,
- відсутність на всіх етапах (вироблення, транспортування, споживання) обліку теплової енергії,
- значні втрати води в мережах.

Реалізація Програми фінансування підприємств теплоенергетики, які працюють на умовах експерименту з ДП “Газ-Тепло”, дозволить здійснити комплекс енергозберігаючих заходів, що включає в себе модернізацію, реконструкцію та ремонт об’єктів теплопостачання. Це дозволить знизити витрати природного газу на 30-35% (близько 3,5 млрд. м3) та електроенергії на 20% при збереженні рівня теплопродуктивності підприємств ТКЕ.


Довідка: Необхідність реалізації Програми зумовлена значним погіршенням технічного стану підприємств комунальної теплоенергетики. На балансі житлово-комунального господарства України сьогодні перебуває близько 6 тис. котелень – підприємств ТКЕ, термін експлуатації більше половини з яких перевищує 20 років. Понад 3 тис. км (14%) теплових мереж перебуває в аварійному стані, більше 1,5 тис. км (32%) – замортизовано. На багатьох теплових пунктах експлуатуються застарілі кожухотрубні водопідігрівачі з низьким коефіцієнтом теплопередачі, а більше 1760 теплопунктів (29%) перебувають у зношений чи аварійному стані. Неякісна теплоізоляція трубопроводів обумовлює втрати 25% тепла під час його транспортування від котелень до споживачів.

Кризову ситуацію погіршує відсутність чіткого обліку вироблених та спожитих енергетичних ресурсів і води. Незадовільний технічний стан об’єтів та споруд підприємств теплокомуненерго, робота застарілого обладнання в неоптимальних режимах призводить до високих витрат паливно-енергетичних ресурсів. Загальні непродуктивні витрати теплової енергії сягають понад 30%.

Дочірнє підприємство „Газ-тепло” створено 6 серпня 2003 року (постанова Кабінету Міністрів України №487) для проведення експерименту з передачі в управління газопостачальній організації теплових генерацій регіонів, в яких протягом останніх років спостерігався найнижчий рівень розрахунків за спожитий газ. Протягом опалювального сезону 2003/04 рр. управління здійснювалося на 52 підприємствах ТКЕ Донецької, Житомирської, Закарпатської, Київської, Луганської, Львівської, Харківської, Херсонської областей та АР Крим.

Результативність роботи ДП “Газ-тепло” з теплокомуненерго зумовлена низкою адміністративно-організаційних заходів: жорсткою фінансовою дисципліною на кожному етапі технологічного процесу, суворим обліком фінансових ресурсів, більш ефективною роботою з кінцевими споживачами. У роботі ДП “Газ-тепло” врахований досвід Німеччини, Росії, Франції. Кошти, які надходять від населення за оплату теплопостачання, потрапляють на розподільчий рахунок. Внаслідок цього оптимізуються витрати на виробництво і постачання тепла, зменшуються нецільові витрати з боку ТКЕ.
 

Інші новини