НАК “Нафтогаз України” виконує всі зобов’язання перед контрагентами

НАК «Нафтогаз України» заперечує наявність заборгованості за спожитий у листопаді-грудні імпортований газ. Підтвердження (СВІФТ) перерахунку НАК «Нафтогаз України» та надходження коштів на рахунок компанії «РосУкрЕнерго АГ» НАК «Нафтогаз України» отримав 30 грудня 2008 року. Відповідний акт, за підписом голови правління Компанії Олега Дубини знаходиться в офісі ВАТ «Газпром».

НАК «Нафтогаз України» зазначає, що не виходив у односторонньому порядку з переговорного процесу. Переговори було завершено внаслідок відмови ВАТ «Газпром» від пропозиції Компанії, якою пропонувалась економічно обґрунтована ціна на газ для українських споживачів та відповідно скорегована до європейського рівня та економічно обґрунтована ставка на транзит російського газу українською територією.

НАК «Нафтогаз України» вважає, що будь-які заяви з боку офіційних представників ВАТ «Газпром» щодо несанкціонованого відбору Україною російського газу, який призначений споживачам Європи, є такими, що не відповідають дійсності та завдають шкоди репутації Компанії, як надійного транзитера енергоресурсів до країн Європейського Союзу.

НАК «Нафтогаз України» заявляє, незважаючи на недоотримання з боку ВАТ «Газпром» необхідних обсягів газу, для виконання своїх зобов’язань перед країнами ЄС щодо транзиту природного газу, протягом доби використав з власних резервів 17 млн куб. метрів газу. З яких 10 млн. куб. метрів було протранспортовано до країн Європи та ще 7 млн. кубів було використано для роботи газотранспортної системи.

НАК «Нафтогаз України» неодноразово звертала увагу ВАТ «Газпром», що відсутність щорічної угоди щодо транзиту російського газу територією України може призвести, зокрема, до розбалансування синхронної роботи газотранспортних систем Росії, України та ЄС. НАК «Нафтогаз України» за відсутності означеного документу, не може визначити країни та обсяги газу, які вони мають отримати. Це, в свою чергу, не дозволяє Компанії визначити напрямки за якими мають бути спрямовані більші обсяги природного газу.

Саме тому, НАК «Нафтогаз України» було прийнято рішення виходити з середньодобового обсягу транзиту російського газу, який передбачено офіційними заявками ВАТ «Газпром» та останніми домовленостями на переговорах у грудні минулого року.

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини