НАК «Нафтогаз України» вимагає припинити маніпулювання навколо розрахунків за природний газ

НАК «Нафтогаз України» вимагає від представників ВАТ «Газпром» припинити маніпулювання з приводу розрахунків Компанії за спожитий в 2008 році газ. Компанія офіційно заявляє, що на 100% розрахувалась з компанією «РосУкрЕнерго АГ» за весь газ, спожитий в 2008 році. Так, протягом 2008 року Україною було отримано 47 964 100 604 кубічних метрів газу, за які компанії «РосУкрЕнерго АГ» було перераховано 8 609 556 058,42 дол. США.

30 грудня єдиним платежем на рахунок компанії «РосУкрЕнерго АГ» в сумі 1 522 800 000 дол. США було повністю фінансово закрите фактичне споживання імпортованого газу в листопаді-грудні 2008 року. В той же час компанія «РосУкрЕнерго АГ» винна НАК «Нафтогаз України» близько 40 млн. дол. США за транспортні послуги.

Питання отримання ВАТ «Газпром» коштів від компанії «РосУкрЕнерго АГ» є суто відносинами між ВАТ «Газпром» та афільованою з нею компанією «РосУкрЕнерго АГ». НАК «Нафтогаз України» ніякого відношення до цих розрахунків не має.

НАК «Нафтогаз України» у своєму фінансовому обліку не має ніяких фінансових зобов'язань за 2008 рік ні перед компанією «РосУкрЕнерго АГ», ні перед ВАТ «Газпром».

НАК «Нафтогаз України» вкотре закликає російських партнерів завершити інформаційні інсинуації та виконати свої зобов'язання щодо переходу на прямі стосунки з Компанією та укласти довгострокові договори на постачання та транзит російського газу.

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини