НАК «Нафтогаз України» вимагає від підприємств ТКЕ припинити ігнорування положень Постанови Кабінету Міністрів

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» вимагає від керівників підприємств комунальної теплоенергетики виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів №1082 від 3 грудня 2008 року щодо удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ.

Зокрема, для проведення розрахунків з постачальниками природного газу за використаний природний газ підприємствами ТКЕ документом передбачено:

  • плату за теплову енергію від усіх категорій споживачів зараховувати в установах «Державного ощадного банку України» на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання;
  • плата має розподілятися на підставі погодженого з постачальником природного газу та затвердженого НАК «Нафтогаз України» протоколу про погодження розподілу виручки за теплову енергію (в ньому визначається норматив відрахувань коштів на рахунок постачальника газу);
  • норматив відрахувань коштів на рахунок постачальника газу визначається з урахуванням внесеної за використаний природний газ плати (у відсотках), отриманої підприємствами ТКЕ протягом попереднього місяця.


Для виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 3.12.2008 р. №1082 ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» надіслала до усіх обласних державних адміністрацій та підприємств комунальної теплоенергетики відповідні листи з проханням відкрити в установах «Державного ощадного банку України» поточні рахунки зі спеціальним режимом використання, а також вжити інших заходів на виконання цієї постанови.

Однак на сьогодні вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 3.12.2008 р. №1082 підприємства ТКЕ практично не виконують. Зокрема, з 900 підприємств ТКЕ тільки близько 10% підприємств дотримуються вимог урядового документу.

НАК «Нафтогаз України» вкотре доводить, що намагається всіма правовими засобами створити конструктивне підґрунтя для взаємодії з підприємствами ТКЕ. Водночас, керівники більшості підприємств комунальної теплоенергетики продовжують безпідставно накопичувати заборгованість перед НАК «Нафтогаз України». Це змушує Компанію вдаватися до крайніх заходів та обмежувати до мінімуму постачання газу підприємствам-боржникам. У той же час, замість своєчасних розрахунків, погашення заборгованості або пошуку альтернативних енергоносіїв (мазут, вугілля та ін.) керівники підприємств ТКЕ починають нагнітати соціальне напруження в регіонах, намагаючись виправдати власну безгосподарність та уникнути відповідальності перед населенням.

Довідка. Як вже повідомлялося, теплопостачальні підприємства за період 2008-09 рр. розрахувалися з ДК «Газ України» (станом на 18.02.09) лише на 39% і заборгували Компанії 3,9 млрд. грн. Практично в кожній області є кілька підприємства ТКЕ, заборгованість яких перед ДК «Газ України» складає левову частку боргів підприємств ТКЕ регіону.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини