НАК "Нафтогаз України" визначив напрямки роботи у Лівійській Джамахірії

Делегація НАК “Нафтогаз України” під керівництвом голови правління Компанії Юрія Бойка 4-5 листопада перебувала з робочим візитом у Лівійськії Джамахірії. В ході візиту делегація “Нафтогазу України” провела з керівництвом Національної нафтової корпорації (National Oil Corporation) переговори, спрямовані на визначення пріоритетних напрямків співпраці між двома компаніями.


“Нафтогаз України” зацікавлений у розширенні своєї ресурсної бази за межами України, і це завдання віднесено до стратегічних пріоритетів Компанії, – зазначив голова правління Компанії Юрій Бойко. – Лівія пропонує унікальні можливості для інвестування, оскільки володіє великими запасами легкої низькосірчаної нафти, що знаходяться на початковій стадії розробки, та розвиненою інфраструктурою експорту на розташовані неподалік міжнародні ринки. Тому ми надзвичайно серйозно ставимось до можливостей, що відкриваються для нас у цій країні”.


До перспективних напрямків співробітництва з Лівією “Нафтогаз України” відносить укладання угод про розподіл продукції з Національною нафтовою корпорацією (NOC) для проведення робіт з дорозвідки, розбурювання та облаштування уже відкритих нафтових родовищ з їх подальшою спільною розробкою. На даний момент Лівійська сторона пропонує іноземним компаніям близько 140 нафтогазоносних та перспективних на нафту і газ блоків на суші та у Середземному морі.


Іншим перспективним напрямком роботи Компанії у Лівійській Джамахірії може стати створення спільних підприємств з лівійськими компаніями з метою розконсервації та введення у експлуатацію відкритих родовищ (близько 40); розбурювання, облаштування та початок видобутку з родовищ, що не введені в експлуатацію (близько 90); проведення робіт з буріння свердловин, ремонту підземного та наземного обладнання видобутку і транспорту нафти.


“Нафтогаз України” планує розпочати роботу у Лівії шляхом надання сервісних послуг з капітального ремонту свердловин та інтенсифікації нафтогазовидобутку лівійським та іноземним компаніям, що вже працюють у країні.


Першим кроком у виході Компанії на лівійський ринок стане створення представництва, яке має відкритися до кінця поточного року після завершення процедури реєстрації. Представництво, що буде розташоване у Тріполі, візьме на себе аналіз та відбір ділянок надр, привабливих для підписання угод про розподіл продукції, або створення спільного підприємства.


Довідка: Доведені запаси нафти у Лівії становлять близько 3.8 млрд. тонн; у 2001 році в країні видобуто 67.0 млн. тонн. Потужність нафтопереробної промисловості країни дорівнює 17 млн. тонн на рік. Близько половини вироблених нафтопродуктів, як і надлишок нафти, експортуються з країни. До основних імпортерів лівійської нафти належать Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Великобританія, Греція та Швейцарія.


Національна нафтова корпорація (NOC) Лівії контролює понад половину нафтової промисловості країни, її нафтовидобувні потужності перевищують 40 млн. тонн. Окрім NOC, у країні працюють понад два десятки іноземних компаній, провідними з яких є Agip-ENI (Італія), Canadian Occidental (Канада), Lundin Oil (Швеція), Nimr Petroleum (Саудівська Аравія)), OMV (Австрія), Pedco (Південна Корея), Petronas (Малайзія), Red Sea Oil (Канада), Repsol (Іспанія), TotalFinaElf (Франція), Veba та Wintershal (обидві – Німеччина).

Інші новини