НАК «Нафтогаз України» взяла участь у Міжнародному енергетичному форумі

Основні засади Європейської енергетичної безпеки, хід реалізації проекту створення Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, перспективи для Балто-Чорноморсько-Каспійського енергетичного простору - такі питання були обговорені на Міжнародному енергетичному форумі, який відбувся 22 травня в Києві, в рамках проведення в Україні дводенного Саміту з питань енергетичної безпеки.

Форум проходив у Центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” за участю представників Кабінету Міністрів України, керівників енергетичних компаній та міністерств, представників міжнародних агенцій, зарубіжних гостей з США, Польщі, Грузії, Азербайджану, країн Прибалтики.

Компанія “Нафтогаз України” взяла активну участь в роботі Форуму. Так, під час першого пленарного засідання як співдоповідач виступив голова правління ВАТ “Укртранснафта” Ігор Кирюшин. Тема доповіді - “Попередні результати підготовки ТЕО проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору”.

На секції 1 “Розвиток інфраструктури нафтогазового сектору” під головуванням заступника голови правління Компанії Вадима Чупруна виступив директор ДК “Укртрансгаз” Ярослав Марчук. Він розповів про розвиток української газотранспортної системи в контексті посилення європейської енергетичної безпеки.
Про роль та значимість на вітчизняному і європейському нафтогазовому ринку Східноєвропейського регіонального метрологічного центру в Боярці розповів директор центру Віталій Погорілий.

Секція 2 була присвячена перспективам збільшення видобутку нафти та газу на території України. З доповідями на цій секції виступили перший заступник генерального директора ДК “Укргазвидобування” Борис Синюк та директор Департаменту з видобування газу та нафти НАК “Нафтогаз України” Богдан Крупський.
.Під час проведення Форуму у фойє Центру були розгорнуті виставкові експозиції “Нафтогазу України” та дочірніх компаній - ВАТ “Укртранснафта”, ДК “Укртрансгаз”, ДК “Укргазвидобування”. Мета участі Компанії у цьому виставковому заході - популяризація своїх можливостей та досягнень, ознайомлення з тенденціями розвитку нафтогазового комплексу України.

Наприкінці другого дня Самміту президенти країн–учасниць – України, Польщі, Грузії, Азербайджану, Естонії , Латвії та Литви - підписали “Київську декларацію щодо принципів глобальної енергетичної безпеки” та декілька спільних заяв.

Результати проведеного в Україні Міжнародного Саміту з питань енергетичної безпеки ще раз доводять, що Україна має хороші перспективи зберегти та посилити свою роль як надійного, передбачуваного партнера на євразійському енергетичному ринку. Україна й надалі буде забезпечувати ефективну роботу газо- на нафтотранспортної систем та братиме участь в реалізації спільних проектів будівництва енергетичних коридорів, залишаючись важливою складовою в механізмі розбудови енергобезпеки Євразійського континенту.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини