НАК “Нафтогаз України” закликає відновити паритет акціонерів у керівництві ЗАТ “Укртатнафта”

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” заявляє про монополізацію татарстанськими акціонерами ЗАТ “Укртатнафта” права на управління Кременчуцьким НПЗ та вимагає відновлення паритету акціонерів в управлінні підприємством. Відновлення балансу в управлінні ЗАТ “Укртатнафта” сприятиме підвищенню ефективності роботи Кременчуцького НПЗ, залученню інвестицій на модернізацію виробничих потужностей та підвищенню впливу Держави на ринок нафтопродуктів України.

На сьогоднішній день ЗАТ “Укртатнафта” контролюється представниками виключно татарстанських акціонерів – Фонду державного майна Республіки Татарстан та ВАТ “Татнефть”, які не зацікавлені у розвитку Кременчуцького НПЗ та сприянні реалізації національних інтересів України. Протягом останнього часу вітчизняні підприємства не мають можливості переробляти власну сировину на потужностях Кременчуцького НПЗ. Компанія “Укргазенерго” із 50% часткою Держави була змушена припинити на заводі переробку нафти. Керівництво ЗАТ “Укртатнафта” фактично зірвало національну програму по створенню в Україні стратегічного резерву нафтопродуктів, відмовивши у співробітництві державній компанії “Укртранснафта”.

Монопольне керівництво татарстанськими акціонерами Кременчуцьким НПЗ також призвело до технологічної стагнації та погіршення конкурентоспроможності ЗАТ “Укртатнафта” на українському ринку нафтопродуктів. Завод знаходиться у небезпечному технічному стані. Посилена експлуатація виробничих потужностей без забезпечення належних інвестицій у ремонти та модернізацію обладнання призводить до зниження рентабельності та погіршення фінансового стану ЗАТ “Укртатнафта”. Продукція Кременчуцького НПЗ обмежена виключно внутрішнім ринком, підприємство не витримує конкуренцію з паливом виробництва російських, білоруських та європейських НПЗ. В результаті за підсумками 2006 року прибуток ЗАТ “Укртатнафта” був найнижчим за останні 5 років.

Єдиною передбаченою законодавством України формою реалізації НАК “Нафтогаз України” свого права на управління підприємством є участь у зборах акціонерів. Саме тому Компанія ініціювала проведення 23 травня чергових зборів акціонерів, на яких має намір разом із татарстанськими власниками ЗАТ “Укртатнафта” прийняти рішення про відновлення паритету акціонерів в керівних органах Кременчуцького НПЗ. У випадку, якщо одна із сторін не встигне підготуватися до проведення зборів, НАК “Нафтогаз України” згідно законодавства України як власник більше 10% акцій підприємства ініціювала додаткові збори акціонерів ЗАТ “Укртатнафта”.

НАК “Нафтогаз України” наголошує на законності своїх дій та засуджує поширені у ЗМІ заяви Фонду державного майна Республіки Татарстан та ВАТ “Татнефть” про тиск на ЗАТ “Укртатнафта” з боку керівництва Компанії. Особливу занепокоєність викликає той факт, що платні публікації у ЗМІ розміщують та оплачують окремі керівники ЗАТ “Укртатнафта”, тим самим засвідчуючи свою належність та беззаперечну підтримку виключно татарстанським акціонерам.

НАК “Нафтогаз України” висловлює здивування та розчарування неконструктивною позицією татарстанських акціонерів та закликає їх до продуктивного діалогу за встановленою законодавством України юридичною процедурою. Відновлення паритету акціонерів у керівництві ЗАТ “Укртатнафта” дозволить підвищити завантаження Кременчуцького НПЗ сировиною щорічно на 4 млн. тон, збільшити виробництво бензинів та масел, ліквідувати дефіцит нафтопродуктів вітчизняного виробництва, що призведе до зниження цін на бензини та стабільного забезпечення паливом українського ринку.

Інші новини