НАК «Нафтогаз України» занепокоєна провокаційними заявами керівництва Харківської області

НАК «Нафтогаз України» висловлює занепокоєння провокаційними заявами керівництва міста Харкова та Харківської області з приводу неможливості проведення розрахунків харківськими тепловими підприємствами перед Компанією.

НАК «Нафтогаз України» є комерційною компанією, яку створено, в тому числі, й для реалізації як вітчизняного, так і імпортованого природного газу всім категоріям споживачів в Україні. Компанія займає й буде займати суто державницьку позицію у сфері забезпечення природним газом населення та підприємства теплової енергетики.

У той же час, Компанія наголошує, що газ є товаром, який закуповується за імпортними контрактами, за якими НАК «Нафтогаз України» має своєчасно розраховуватись з російським ВАТ «Газпром». На сьогодні борг харківських тепловиків становить 400 млн. грн., що на сьогодні є одним з найбільших боргів ТКЕ в Україні. Тільки міський бюджет міста Харкова утримує 60 млн. грн., штучно створюючи заборгованість перед міськими ТКЕ та сприяючи напруженню відносин з НАК «Нафтогаз України».

Згідно рішення РНБО, НАК «Нафтогаз України», ДК «Укртрансгаз» та ДК «Газ України», а також обласним підприємствам з газопостачання та газифікації заборонено відновлювати постачання газу суб'єктам господарювання, які виробляють теплову енергію, до повного погашення заборгованості за газ, спожитий цими підприємствами протягом опалювального сезону 2007-2008 рр. і послуг з його транспортування та постачання.

Окрім того, відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1729 та від 12.03.2008 р. №163 імпортований природний газ реалізується в Україні НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» лише за умови проведення споживачами стовідсоткової оплати використаного природного газу.

Таким чином, НАК «Нафтогаз України» вкотре звертається до керівників регіонів з вимогою припинити маніпулювати свідомістю громадян, намагаючись знайти винних у власній безгосподарності та, нарешті, забезпечити виконання Указу Президента та постанов Уряду щодо повного розрахунку за спожитий тепловими підприємствами газ, що дозволить провести опалювальний сезон в країні згідно встановлених нормативів.


НАК «Нафтогаз України»

Інші новини