НАК «Нафтогаз України» занепокоєна систематичним зривом загальних зборів акціонерів нафтогазових підприємств

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» висловлює стурбованість систематичним зривом загальних зборів акціонерів в нафтогазових компаніях, де частка держави складає 50%+1 акція або більше.

Так, призначені на 24 червня позачергові Загальні збори акціонерів ВАТ «Укрнафта», найбільшої нафтовидобувної компанії країни, державна частка в статутному фонді якої становить 50%+1 акція і знаходиться в управлінні НАК «Нафтогаз України», не відбулися.

Реєстратор товариства - ВАТ «Фінансова компанія «Укрнафтогаз», посилаючись на рішення суду про заборону складання та надання реєстру акціонерів ВАТ «Укрнафта», яке було ухвалено невстановленим судом за позовом невідомої особи, відмовився надавати реєстр власників цінних паперів компанії.

Представники ВАТ «Фінансова компанія «Укрнафтогаз» та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на початок реєстрації акціонерів не були присутні. У той же час, представники правління ВАТ «Укрнафта» не надали НАК «Нафтогаз України» копію ухвали і не повідомили назву суду.

НАК «Нафтогаз України» вимагатиме від представників Правління ВАТ «Укрнафта» надати копію ухвали суду та вивчає можливість подання до суду позову щодо відшкодування збитків НАК «Нафтогаз України» внаслідок систематичного зриву проведення Загальних зборів акціонерів.

Водночас, НАК «Нафтогаз України» вважає за доцільне негайно розглянути законопроект «Про акціонерні товариства», що на сьогодні внесений до Верховної Ради, з метою усунення перешкод для проведення загальних зборів акціонерів нафтогазових компаній, де частка держави складає 50%+1 акція або більше.

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини