НАК «Нафтогаз України» занепокоєна затягуванням переговорного процесу з ВАТ «Газпром»

НАК «Нафтогаз України» висловлює занепокоєння нагнітанням представниками ВАТ «Газпром» напруженості навколо переговорного процесу із оформлення контрактів на постачання середньо- та центральноазійського газу в Україну.

Компанія вважає неприпустимим переведення діалогу між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» у площину «воєнної риторики».

З 12 лютого йде робочий процес між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» у рамках домовленостей Президентів України та Російської Федерації. Наразі переговори гальмуються внаслідок неконструктивної позиції представників компанії «РосУкрЕнерго» та ЗАТ «УкрГаз-Енерго». Однак НАК «Нафтогаз України» не робила заяв про наміри протидіяти компанії «РосУкрЕнерго» у питаннях транзиту та поставок газу споживачам Західної Європи.

У той же час, за відсутності можливості контрактування спожитих Україною обсягів газу, ВАТ «Газпром» не може вдаватися до будь-яких дій щодо обмеження постачання газу чи зниження тиску в газотранспортній системі. З технічної точки зору такі дії можуть становити загрозу для забезпечення безперебійного та безаварійного транзиту до країн Європи.

Компанія вважає, що всі спірні питання мають вирішуватись у межах відносин двох господарюючих суб’єктів.

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини