НАК «Нафтогаз України» занепокоєна зволіканням місцевої влади у питанні забезпечення своєчасного початку опалювального сезону в Ужгороді

НАК «Нафтогаз України» занепокоєна зволіканням місцевої влади Ужгорода у питанні забезпечення своєчасного початку опалювального сезону у місті. Зокрема, досі не розпочато опалювання частини загальноосвітніх шкіл міста, що викликало тимчасове призупинення навчального процесу.

Основною причиною несвоєчасного початку опалювального сезону у деяких закладах освіти Ужгорода є невиконання вимог правил безпеки газопостачання, що призвело до неможливості здійснення пуско-налогоджувальних робіт на 6 котельнях.

Міська влада Ужгорода, ігноруючи необхідність своєчасної та повної підготовки котелень до опалювального сезону, розпочала їх передачу від КП «Уж-тепло» до оперативного управління Ужгородського управління освіти. Разом з тим, міська влада обласного центру та КП «Уж-тепло» не вжили необхідних заходів для своєчасного ремонту, проведення пуско-налогоджувальних робіт, що унеможливило своєчасний початок роботи котелень та забезпечення шкіл теплом.

За даних умов підприємство з газопостачання та газифікації ВАТ «Закарпатгаз» не вправі здійснити пуск газу на проведення пуско-налогоджувальних робіт котелень без погодження на їх проведення з боку територіального управління інспекції Держгірпромнагляду.

НАК «Нафтогаз України» звертається до голови Закарпатської обласної державної адміністрації О.Гаваші та міського голови Ужгорода С. Ратушняка із закликом сприяти виконанню органами міської влади всіх необхідних умов для пуску газу, в т.ч. негайному погашенню заборгованості за спожитий газ та отримання дозволу на пуск котелень від інспекції Держгірпромнагляду.

Довідка: Відповідно до вимог Указу Президента України від 3.10.2008 р., рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26.09. 2008 р., постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1729 та від 12.03.2008 р. №163 імпортований природний газ реалізується в Україні НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» лише за умови проведення теплопостачальниками стовідсоткової оплати використаного природного газу, а також надання ними передплати або банківської гарантії щодо повної та вчасної оплати природного газу та послуг з його транспортування та постачання протягом опалювального сезону 2008-2009 років.

Згідно з вимогами Закону України «Про теплопостачання», відповідальність за забезпечення теплом населених пунктів покладена на місцеві органи влади.Прес-центр
НАК «Нафтогаз України»

Інші новини