НАК «Нафтогаз України» заперечує втрату нафтогазових об’єктів у Лівії

Деякі українські ЗМІ 10 липня 2008 року поширили інформацію про втрату Україною можливостей для розробки нафтогазових родовищ в Лівії. При цьому зазначалось, що лівійська сторона, начебто, запропонувала ВАТ «Газпром» три з чотирьох нафтогазових блоків, розробка яких передбачалась Національною акціонерною компанією (НАК) «Нафтогаз України».

НАК «Нафтогаз України» нагадує, що 14 жовтня 2003 року Компанія та National Oil Corporation of Libya підписали «Меморандум про співробітництво».Наприкінці жовтня того ж року за підсумками аналізу розширеної геологічної інформації Компанія остаточно визначила пріоритетними для себе 4 нафтогазоносні територій та розпочала підготовку програми інвестицій в нафтовидобувну галузь Лівійської Джамахірії. У 2004 році компанії підписали угоду про розподіл продукції.

Пізніше, з чотирьох блоків, про які було домовлено у 2004 році, два через повторний тендер відішли до інших компаній, один блок – в розпорядження National Oil Corporation of Libya, а ще один резервований за НАК «Нафтогаз України».

НАК «Нафтогаз України» вклала у лівійський проект 100 тис. дол. США на закупівлю тендерної документації. У зв’язку з тим, що Компанія не здійснювала в Лівії ані геологорозвідувальних, ані будь-яких інших робіт, інформація про те, що у розробку лівійських родовищ начебто вкладено 16 млн. дол. США є некоректною.

Сьогодні Компанія продовжує вивчати можливість розробки нафтогазового блоку G-17 на території басейну Гадамес. Крім цього, НАК «Нафтогаз України» активно вивчає можливості поглиблення двосторонньої співпраці в нафтогазовій галузі, зокрема, щодо надання комплексу послуг з геофізичних досліджень.

Довідка: Сьогодні співробітництво України з Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією в зовнішньоекономічній сфері, у тому числі нафтогазовій, розвиваються динамічно, про що свідчать результати офіційного візиту в Лівію Президента України В.А. Ющенка 7-8 квітня 2008 року.

Під час зазначеного візиту керівниками зовнішньополітичних відомств обох країн підписано Програму співробітництва між Україною та Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією на 2008-2009 роки, один із пунктів якої передбачає «реалізацію двосторонніх нафтогазових проектів, участь українських нафтогазових компаній у міжнародних тендерах на розробку нафтогазових покладів у Лівії у відповідності з процедурами, запровадженими у цій сфері, а також спільну участь українських та лівійських нафтогазових компаній у реалізації у 2008-2009 роках проектів у нафтогазовій галузі в третіх країнах».

Також 8 квітня 2008 року між НАК «Нафтогаз України» та лівійською компанією Libya Oil Holdings ltd. підписано Меморандум про взаєморозуміння, яким передбачено співробітництво у нафтогазовій сфері на території України, Лівії та третіх країн у таких напрямах: створення умов для об’єднання перспективних нафтогазових активів, спільна інвестиційна діяльність у проектах з переробки нафти та будівництва трубопроводів, співробітництво у виконанні сервісних робіт, постачання трубної продукції.


Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Інші новини