НАК «Нафтогаз України» затвердила інвестиційні проекти ДАТ «Чорноморнафтогаз» на період 2007-2016 рр.

Сьогодні у ДАТ «Чорноморнафтогаз» відбулася виїзна нарада за участю голови правління НАК «Нафтогаз України» Володимира Шелудченка, голови Ради міністрів АР Крим Віктора Плакіди і голови правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Анатолія Присяжнюка.

Учасники наради розглянули питання реалізації інвестиційних проектів ДАТ «Чорноморнафтогаз» щодо розробки нафтогазоносного шельфу Чорного моря на період 2007-2016 рр. загальною інвестиційною вартістю 8,9 млрд. грн. За підсумками наради інвестиційні проекти ДАТ «Чорноморнафтогаз» були затверджені.

У рамках спільної діяльності ДАТ «Чорноморнафтогаз» і ДК «Укргазвидобування» продовжать розробку Одеського та Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря. Сума вкладень ДАТ «Чорноморнафтогаз» досягне 692 млн. грн. Інвестиції ДК «Укргазвидобування» у цей проект складуть також 692 млн. грн. Строк окупності даного проекту – 6 років. Введення в дію першої свердловини, яка дасть природний газ, очікується, згідно з графіком, у четвертому кварталі 2007 р.

Учасники виїзного засідання НАК «Нафтогаз України» відзначили значну роль для розвитку вітчизняної нафтогазової промисловості освоєння нафтової площі Суботіна на шельфі Чорного моря. Згідно даних ДАТ «Чорноморнафтогаз» для розвитку площі Суботіна необхідні інвестиції становлять 3,55 млрд. грн.

Промислова експлуатація розвіданих родовищ на площі Суботіна дозволить зекономити 78 млрд. грн. за рахунок заміщення імпортованої нафти. Рівень видобутку нафти на площі Суботіна досягне 3-3,5 млн. тонн щороку. Згідно підрахунків спеціалістів ДАТ «Чорноморнафтогаз» до бюджетів всіх рівнів буде сплачено понад 75 млрд. грн.

Розробка газоносної площі Палласа потребує залучення коштів у сумі 4,66 млрд. грн. В результаті реалізації цього проекту буде видобуто 98 млрд. куб.м. природного газу. До бюджетів всіх рівнів буде сплачено понад 62 млрд. грн. податків та зборів.

«Можливості ДАТ «Чорноморнафтогаз» по освоєнню нових родовищ газу і нафти на шельфі Чорного моря перевищили усі наші сподівання. Компанія може не лише забезпечувати природним газом Крим, а й суттєво сприяти зменшенню енергетичної залежності України від імпортних енергоресурсів, – сказав під час презентації інвестиційних проектів голова правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Анатолій Присяжнюк. – Завершився час, коли потенціал Компанії штучно стримувався і не було зроблено жодного кроку у напрямку збільшення видобутку природного газу і нафти».

«Реалізація інвестиційних проектів ДАТ «Чорноморнафтогаз» дозволить Україні відмовитись від частки імпорту дорогих на світовому ринку енергоносіїв, - заявив під час виїзної наради голова правління НАК «Нафтогаз України» Володимир Шелудченко. – Це також відчутно сприятиме становленню нашої держави як сильного гравця серед країн, які займаються видобутком нафти і газу на шельфі моря».

Інші новини