НАК “Нафтогаз України” збільшить розміри статутних фондів ДК “Укргазвидобування” та ДК “Укртрансгаз”

Правління НАК “Нафтогаз України” прийняло рішення про збільшення статутного фонду Дочірніх компаній “Укргазвидобування” та “Укртрансгаз”. Статутний фонд ДК “Укргазвидобування” буде збільшено на 1,1 млрд. грн., ДК “Укртрансгаз” – на 5,0 млрд. грн. Новий розмір статутного фонду ДК “Укргазвидобування” становитиме 3,895 млрд. грн., ДК “Укртрансгаз” – 6,495 млрд. грн.

Збільшення статутного фонду ДК “Укргазвидобування” здійснюється з метою отримання необхідних капіталовкладень відповідно до Інвестиційної програми НАК “Нафтогаз України” на 2004 рік. ДК “Укргазвидобування” спрямує кошти, які будуть залучені в процесі збільшення статутного фонду, на фінансування робіт із забезпечення зростання обсягів видобування природного газу.

Кошти, отримані в процесі збільшення статутного фонду ДК “Укртрансгаз”, будуть витрачені на фінансування “Програми реконструкції газотранспортної системи України в 2004-2010 рр.”. ДК “Укртрансгаз” за рахунок збільшення статутного фонду планує збільшити капіталовкладення у модернізацію і розвиток газотранспортної системи у 2004 році.

Фінансування Інвестиційної програми здійснюється за рахунок власних коштів НАК “Нафтогаз України” та залучених коштів. У 2004 році НАК “Нафтогаз України” змушена залучати додаткові кошти для виконання Інвестиційної програми з причини збільшення податкового тиску на Компанію у порівнянні з 2003 роком. Зокрема, введення за ініціативою Бюджетного комітету Верховної Ради мита на експорт природного газу призвело до зменшення обсягів експорту у VI кв. 2003 року та I кв. 2004 року і відповідного зниження прибутків Компанії.

Довідка: НАК “Нафтогаз України” володіє 100% акцій Дочірніх компаній “Укргазвидобування” та “Укртрансгаз”.

Інші новини