НАК "Нафтогаз України" збільшив рівень розрахунків з бюджетом до 71.3% від нарахованого

У січні-жовтні 2002 року НАК “Нафтогаз України” (за оперативними даними) сплатив до бюджету України 4 579.5 млн. грн. податків та обов’язкових платежів. Сума перерахованих до бюджету коштів випередила аналогічний показник 2001 року, що дорівнював 4 567.8 млн. грн.


Збільшення податкових платежів «Нафтогазу України» відбувається за умов зменшення її валового доходу. Внаслідок введення в експлуатацію обхідного нафтопроводу Суходільна-Радіонівка, Компанія втратила близько $65 млн. грн. щорічних надходжень від транзиту російської нафти. Одночасно, зменшилися податкові нарахування ВАТ “Укрнафта”, що пояснюється падінням цін реалізації нафти та нафтопродуктів на аукціонах.


Таким чином, за 10 місяців поточного року НАК “Нафтогаз України” сплатив 71.3% від нарахованих податків, в той час як за аналогічний період минулого року Компанія сплатила лише 64% від нарахованого.


Обсяг податкової недоїмки НАК “Нафтогаз України” на 01.11.2002, за оперативними даними склав 1 841.3 млн. грн., що майже на 360 млн. грн. менше, ніж за відповідний період минулого року. Торік недоїмка Компанії складала 2.2 млрд. грн.


Компанія планує добитися підвищення розрахунків з бюджетом шляхом застосування жорстких заходів до неплатників за спожитий газ. Тільки у поточному році борги споживачів за поставлений природний газ перевищили 600 млн. грн. Найбільшими неплатниками залишаються підприємства теплокомуненерго та енергогенеруючі компанії. Борги енергогенеруючих компаній Мінпаливенерго у жовтні зросли на 63.4 млн. грн. і за підсумками 10 місяців 2002 року досягли 177.9 млн. грн.


Накопичення боргів енергогенеруючих підприємств примусило Компанію з 1 листопада призупинити постачання газу ВАТ “Західенерго”, ВАТ “Дніпроенерго” та ВАТ “Центренерго”.

Інші новини