НАК «Нафтогаз України» здійснює підготовку до реорганізації газового ринку України

На виконання рішень Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки та оборони НАК «Нафтогаз України» готує нормативно-правову та договірну базу, а також перелік першочергових заходів для проведення переговорів щодо реорганізації газового ринку України.

Пропозиції Компанії передбачають виконання доручень Кабінету Міністрів щодо переходу на прямі закупки імпортного газу у ВАТ «Газпром» або дочірніх компаній «Газпрому» та подальшої його реалізації на внутрішньому ринку промисловим споживачам та підприємствам ТКЕ без участі посередників. Згідно з висновками урядових експертів, на сьогодні існують всі передумови для переукладення договорів та контрактів на постачання імпортного газу в Україну, умови яких би виключали участь посередників, а весь обсяг газу закуповувався НАК «Нафтогаз України».

НАК «Нафтогаз України» вважає найбільш доцільним закупівлю всього обсягу газу, який на сьогодні закуповується РосУкрЕнерго АГ, за ціною $179,5/тис. куб. м. Зокрема, йдеться про закупівлю не менше 50 млрд. куб. м природного газу в країнах Середньої Азії.

За рахунок цього, НАК «Нафтогаз України» має намір стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку газу, навести лад у технічній сфері та сфері газопостачання безпосереднім споживачам. Таким чином, буде створено передумови для подальших переговорів з країнами-постачальниками газу щодо умов поставок до України у наступному році. Компанія вважає, що прямі контракти постачання газу до України мають влаштувати, перш за все, ВАТ «Газпром», перед яким НАК «Нафтогаз України» безпосередньо відповідає за безперебійний та безаварійний транзит російського газу до країн Західної Європи.

За результатами засідання Кабінету Міністрів та РНБО також було визначено, що на сьогодні фінансова ситуація НАК «Нафтогаз України» є достатньо важкою, але не критичною. Компанія підтверджує існуючі фінансові зобов’язання перед іноземними кредиторами та готова для подальших перемовин щодо виконання всіх умов кредитних договорів.
 

Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Інші новини