НАК "Нафтогаз України" знизив тарифи на газ для підприємств теплокомуненерго

НАК “Нафтогаз України” ухвалила рішення знизити ціни на природний газ для підприємств комунальної теплоенергетики зі 189 грн. до 157 грн. 50 коп за тисячу кубометрів. Відповідний наказ було підписано головою правління НАК “Нафтогаз України” в п’ятницю, 21 лютого.

Підприємства ТКЕ окремо сплачуватимуть ПДВ за придбаний природний газ безпосередньо до Державного бюджету України. Таким чином, з урахуванням оплати ПДВ (31.5 грн.), ціна на газ для підприємств комунальної теплоенергетики відповідатиме рівню минулого року – 189 грн. з ПДВ.

Підприємства НАК “Нафтогаз України” застосовуватимуть новий рівень цін для підприємств комунальної теплоенергетики, які не мають боргів з початку поточного року та здійснюють подекадну попередню оплату газопоставок.

Заборгованість підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) за спожитий з початку року природний газ станом на 25.02.03 складає 313.5 млн. грн. Загальний рівень їх розрахунків з ДК “Газ України” склав 42%. При цьому найбільшими неплатниками є Донецька, Дніпропетровська, Запорізька та Хмельницька області.

„Зменшивши тариф, ми фактично зробили крок назустріч теплопостачаючим підприємствам. Однак, із завтрашнього дня компанія змушена піти на обмеження аж до повного припинення поставок природного газу тим споживачам, які ігнорують вимоги оплати спожитого газу. При цьому, відповідальність за наслідки повністю ляже на плечі підприємств теплокомуненерго” - підкреслив генеральний директор ДК „Газ України” Олександр Кисельов.

Довідка: Постачання газу за регульованим тарифом є соціальною функцією, покладеною на Компанію її власником – Кабінетом Міністрів України.

Згідно з постановою КМУ від 21 січня 2003 року, підприємствам ТКЕ поставляється газ, отриманий в якості плати за транзит від ВАТ “Газпром”. Собівартість його закупівлі складає 276,25 грн. за тис. куб. м. Фактичні втрати НАК “Нафтогаз України” від постачання цього газу підприємствам комунальної теплоенергетики складають 276,25-157.50 = 118,75 грн. за тис. куб. м.

Споживання газу підприємствами ТКЕ за 2002 р, склало 8,8 млрд. куб. м

Інші новини