Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вживатиме заходів щодо злісних неплатників

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в черговий раз звертається до Міністерства регіонального розвитку ...

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в черговий раз звертається до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представників регіональної виконавчої влади, керівників підприємств теплоенергетики з вимогою вжити всіх можливих заходів щодо термінового погашення існуючої заборгованості за спожитий природний газ.

На сьогоднішній день загальний борг підприємств ТКЕ за спожитий природний газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» складає майже 27 млрд. грн. і продовжує збільшуватися. Подальше зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ ускладнює своєчасне виконання Компанією контрактних зобов’язань перед ВАТ «Газпром».

Згідно з Законом України від 08.07.2010 № 2467-VI «Про засади функціонування ринку природного газу» (далі – Закон) «споживачі оплачують вартість спожитого природного газу шляхом перерахування коштів виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання». Кошти, накопичені на цих рахунках, є головним джерелом Компанії для здійснення розрахунків з ВАТ «Газпром» за імпортований природний газ.

Відповідно до вимог Закону природний газ реалізується в Україні лише за умови стовідсоткової оплати послуг з газопостачання споживачами природного газу. У разі порушення споживачами умов договорів «Нафтогаз України» буде вимушений обмежити постачання природного газу, а також у судовому порядку блокувати рахунки злісних неплатників.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини