Найбільшими порушниками дисципліни розрахунків за газ є підприємства ТКЕ Дніпропетровської та Харківської областей

Найбільш злісними порушниками встановленої законодавством дисципліни розрахунків за спожитий газ є керівники підприємств ТКЕ та місцевої влади Дніпропетровщини та Харківщини. Підприємства ТКЕ цих областей заборгували половину від усього боргу комунальної теплоенергетики перед ДК “Газ України” за спожитий у 2007 році природний газ.

Вкрай незадовільним лишається рівень розрахунків за спожитий газ підприємств ТКЕ Закарпаття, Кіровоградщини, Луганщини, Херсонщини та Севастополя. Рівень розрахунків за газ у цих регіонах є найнижчим в Україні, оплати не сягають подекуди навіть 75%.

Через низький рівень розрахунків підприємствам ТКЕ обмежується постачання газу. В результаті протиправних дій місцевих керівників та керівників підприємств ТКЕ населення цих регіонів страждає від несвоєчасного початку опалювального сезону.

За даними оперативного моніторингу Компанії, населення України справно сплачує комунальні рахунки, майже стовідсотково розраховуючись за надані послуги. При цьому зібрані підприємствами ТКЕ кошти у низці регіонів доходять до ДК «Газ України» лише частково, таким чином, осідаючи у кишенях місцевих керівників. Компанія нагадує, що не забезпечуючи своєчасну та у повному розмірі оплату за природний газ, місцеві керівники брутально порушують закон.

Довідка: Підприємства комунальної теплоенергетики, що забезпечили розрахунки за спожитий у 2007 році газ на рівні 90% та надали до ДК «Газ України» гарантії щодо погашення заборгованості, були у повному обсязі забезпечені поставками палива, що дозволило вчасно розпочати опалювальний сезон. Відповідальність за несвоєчасний початок опалювального сезону мають нести керівники місцевих органів влади та підприємств ТКЕ, що не забезпечили своєчасне погашення заборгованості за газ.

Прес-центр

НАК “Нафтогаз України”

Інші новини