Незалежний аудит підтвердив, що усі комерційні покупці Нафтогазу працювали у рівних умовах

KPMG Advisory GmbH завершила незалежний аудит (форензік), метою якого була перевірка угод з продажу газу НАК «Нафтогаз України» компанії ТОВ «ЕРУ Трейдинг» у 4 кварталі 2018 року у зв‘язку з підозрою щодо конфлікту інтересів у діях директора з інтегрованого газового бізнесу Андрія Фаворова

KPMG Advisory GmbH завершила незалежний аудит (форензік), метою якого була перевірка угод з продажу газу НАК «Нафтогаз України» компанії ТОВ «ЕРУ Трейдинг» у 4 кварталі 2018 року у зв‘язку з підозрою щодо конфлікту інтересів у діях директора з інтегрованого газового бізнесу Андрія Фаворова.

Розслідування було ініційоване керівництвом Нафтогазу та підтримане наглядовою радою у лютому 2019 року після звернення іншого топ-менеджера Нафтогазу до служби комплаєнсу.

Незалежний аудитор дійшов висновку, що ЕРУ Трейдинг не отримувало жодних преференцій в угодах з підприємствами групи Нафтогаз. Розслідування також показало, що Фаворов не встановлював ціни чи обсяги поставки для будь-якої компанії, що купувала газ Нафтогазу у зазначений період. Крім того, розслідувачі KPMG дійшли висновку, що політики і процедури Нафтогазу щодо конфлікту інтересів були належним чином виконані у зв‘язку з цими угодами.

У той же час перевірка показала, що у трейдинговому підрозділі, щодо якого проводилася перевірка, ще мають бути впроваджені стандарти внутрішніх контролів, а також найкращі галузеві практики щодо способів управління конфліктом інтересів, включно з відповідними політиками та контролями за трейдинговими операціями.

Наглядова рада доручила менеджменту компанії у найкоротші терміни впровадити докладні рекомендації незалежного аудитора в усіх підприємствах групи та доповісти про виконання цієї роботи.

Офіційне заключення форензік-аудитора можна переглянути за цим посиланням (неофіційний переклад українською — за цим посиланням).

 

 


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини