Обґрунтованість вимог Газпрому розгляне суд

НАК «Нафтогаз України» вітає намір ВАТ «Газпром» передати свої претензії до української компанії на розгляд арбітражного трибуналу

НАК «Нафтогаз України» вітає намір ВАТ «Газпром» передати свої претензії до української компанії на розгляд арбітражного трибуналу. «Арбітраж — це найбільш цивілізований спосіб вирішувати комерційні спори, якщо сторони не можуть знайти згоди шляхом переговорів», — прокоментував голова Нафтогазу Андрій Коболєв недавню заяву свого російського колеги Олексія Міллера.

Сторони ініціювали провадження в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма в червні 2014 р. Нафтогаз підготував обґрунтування своїх претензій і заявив свої позовні вимоги в рамках арбітражного провадження за контрактом на поставку газу в січні 2015 р. Зустрічні позовні вимоги в рамках того ж виробництва Газпромом ще не заявлялися.

Газпром не вперше виставляє Нафтогазу рахунки, посилаючись на пункт контракту 2009 року, який, на думку Газпрому, містить положення «бери-або-плати». Такі рахунки жодного разу не були прийняті до сплати, бо вони, на думку Нафтогазу, не відповідають контракту. Крім цього, серед поданих Нафтогазом позовних вимог є вимога про визнання даного пункту контракту недійсним.

Окреме арбітражне провадження ведеться також за контрактом на транзит природного газу. Позовні вимоги за цим контрактом Нафтогаз заявив в травні 2015 року. Сумарні претензії Нафтогазу до Газпрому за двома контрактами перевищують 16 млрд дол.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини