Облгази саботують запровадження добового балансування в Україні

Надаючи неповну та недостовірну інформацію до Інформаційної платформи Укртрансгазу, облгази ставлять під загрозу проведення опалювального сезону. У зв’язку із запланованим впровадженням з 1 грудня 2018 року системи добового балансування газу, НАК «Нафтогаз України» звертає увагу на відвертий саботаж ...

Надаючи неповну та недостовірну інформацію до Інформаційної платформи Укртрансгазу, облгази ставлять під загрозу проведення опалювального сезону

У зв’язку із запланованим впровадженням з 1 грудня 2018 року системи добового балансування газу, НАК «Нафтогаз України» звертає увагу на відвертий саботаж початку роботи системи з боку облгазів, більшість з яких належить до групи РГК Дмитра Фірташа.

Після завершення періоду первинної реєстрації споживачів в Інформаційній платформі добового балансування були виявлені значні недоліки у наповненні системи: неповна або недостовірна інформація про споживачів, надана облгазами. Це унеможливлює коректну реєстрацію споживачів, у тому числі тих, які мають право на отримання газу на умовах ПСО.

На необхідності надати коректну та достовірну інформацію облгазами про своїх споживачів ще до 18 жовтня наголошувала НКРЕКП, оскільки цей фактор став одним з чинників перенесення впровадження добового балансування Регулятором на 1 грудня 2018 р. Проте оператори ГРМ, всупереч доручення Регулятора усунути порушення, так і не виконали в повному обсязі свої зобов`язання щодо коректного наповнення Інформаційної платформи. Більше того, третина операторів ГРМ взагалі проігнорувала необхідність попереднього тестування Інформаційної платформи та не внесла жодної інформації про своїх споживачів газу.

Відсутність коректної інформації про споживача в реєстрі Інформаційної платформи означає, що такий споживач не зможе отримувати газ з 1 грудня. Здебільшого це стосується захищених категорій споживачів, для яких Нафтогаз поставляє природний газ на умовах ПСО.

Відтак, Нафтогаз звернувся до голови НКРЕКП Оксани Кривенко з листом, у якому вказує на неприпустимі ризики, що ставлять під загрозу успішне запровадження добового балансування з 1 грудня через надання облгазами некоректних даних до реєстру споживачів на Інформаційній платформі. Лист з переліком споживачів, яких неможливо зареєструвати на Інформаційній платформі через дії облгазів, можна побачити за посиланням.

Окремо Нафтогаз звертає увагу Регулятора на системні порушення з боку облгазів під час видачі ЕІС-кодів своїм клієнтам. Низці споживачів, в тому числі й підприємствам ТКЕ, з незрозумілих причин було згенеровано невідповідні ЕІС-коди, наприклад, такі, що мають бути присвоєні виключно об`єктам підземного зберігання. Станом на сьогодні такого роду порушення не ліквідували 8 облгазів: Волиньгаз, Донецькоблгаз, Івано-Франківськгаз, Одесагаз, Тернопільгаз, Тернопільміськгаз, Уманьгаз, Шепетівкагаз.

Запровадження добового балансування в таких обставинах призведе до того, що багато тепловиробників, у тому числі ті, хто постачає тепло та гарячу воду населенню, не зможуть отримувати газ від Нафтогазу, що призведе фактично до зриву опалювального сезону.

Нагадуємо, що Нафтогаз не зможе надавати номінації споживачам на умовах ПСО, дані про яких відсутні в Інформаційній платформі. При цьому, згідно з Кодексом ГТС, облгази мають право відключати споживачів, яким не надано номінації.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини