Обмеження газопостачання енергогенеруючим компаніям привело до підвищення рівня оплати спожитого газу

Запроваджені ДК “Газ України” суворі заходи до неплатників за спожитий природний газ дали позитивні наслідки. У квітні поточного року чотирьом енергогенеруючим компаніям, що належать до сфери управління Мінпаливенерго, було поставлено 88.9 млн. кубометрів газу загальною вартістю 24,58 млн. грн.

Протягом квітня середній ліміти постачання газу енергогенеруючим компаніям складали 6 млн. кубометрів на добу. Це дало їм можливість не лише розраховуватись за поточне споживання, а й розпочати погашення боргів минулих періодів Станом на 14.04.03 за спожитий газ було оплачено 31,12 млн. грн. (126,6% його вартості). У структурі оплати газу в квітні переважали розрахунки субсидіями та пыльгами за постановами КМУ (27,49 млн. грн., або 88,33% від сплаченого). Грошовими коштами оплачено лише 3,63 млн. грн., що складає 11,66% від сплаченого.

Навіть з урахуванням розрахунків у негрошовій формі, ВАТ “Донбасенерго” та ВАТ “Західенерго” продовжували накопичувати заборгованість – ці компанії розрахувалися за спожитий природний газ на 62,9% та 54,6% відповідно.

Гострою залишається проблема погашення боргів, накопичених енергогенеруючими компаніями з початку року, а також боргів минулих років. Борг підприємств Мінпаливенерго за спожитий у 2003 році природний газ на 14 квітня склав 260,05 млн. грн., а загальний борг за спожитий, але не оплачений газ 1998-2002 років – 1,38 млрд. грн..

Неплатежі енергогенеруючих компаній за спожитий природний газ та розрахунки за нього в не грошовій формі залишаються злободенною проблемою газової галузі України, оскільки ставлять під загрозу розрахунки НАК “Нафтогаз України” за туркменський природний газ, оплата якого проводиться валютними коштами.
 

Інші новини